Mała rzecz, a cieszy - taśma klejąca, która obniża poziom stresu

Cellotape

Cellotape

Dobra wiadomość dla osób obgryzających paznokcie. Genialna w swej prostocie przeróbka rolki od taśmy klejącej pozwoli zaoszczędzić trochę nerwów przy poszukiwaniu końcówki taśmy.

Są takie przedmioty, których design wydaje się być optymalny. Podobnie jak spinacz do papieru, nie da się ich zaprojektować lepiej, a każda przeróbka albo nie wprowadza nic nowego, albo wręcz obniża dotychczasową funkcjonalność. Do niedawna takim przedmiotem była rolka z taśmą klejącą. Do niedawna.

15 najfajniejszych stacji roboczych

Oto Cellotape, stworzony przez trójkę projektantów: Deockeun An, Jaehyung Kim i Cheolwoong Seo. Jak widzicie, to nowe spojrzenie na taśmę klejącą rozwiązuje co najmniej dwa irytujące problemy, związane z tym pospolitym przedmiotem.

Cellotape

Po pierwsze, pomysł powinien ucieszyć osoby nałogowo obgryzające paznokcie. Cellotape umożliwia łatwe znalezienie końcówki taśmy. Może to nie zbawi ludzkości, ale z pewnością pozwoli zaoszczędzić trochę nerwów. Po drugie, rolka jest pofalowana i przypomina kształtem koło zębate. Dzięki temu mieści się na niej więcej taśmy niż na tradycyjnej, okrągłej rolce.

Gadżety z kieszeni podatnika – polski rządzie, nie bierz przykładu!

Źródło: Technabob

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Samsung Galaxy TAB

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne

Popularne w tym tygodniu:

Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Optane SSD DC P4800X: pierwszy dysk Intela z pamięcią 3D XPoint Epson PaperLab: biurowe urządzenie do wydajnego recyklingu papieru Washwow: mobilna pralka wykorzystuje prąd zamiast detergentu Adata SD600: szybki zewnętrzny dysk SSD z układami 3D NAND LG 32UD99: monitor 32” z 4K i HDR trafił do pierwszych sklepów CAMEO360: najmniejsza kamera sferyczna 4K na świecie SHFT IQ: wirtualny trener biegania korzystający ze sztucznej inteligencji ET Mini: mobilny projektor z bezprzewodowym strumieniowaniem wideo Asus ROG Swift PG258Q: gamingowy monitor z odświeżaniem aż 240 Hz Oregon SHE101: czujnik jakości powietrza z funkcją powerbanku