Kreatywne puszki na 125-lecie Coca-Coli

Dokładnie tak — to już 125 lat, odkąd ludzkość może się cieszyć popularnym "odrdzewiaczem". Niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez chłodnej puszki, szczególnie kiedy jest tak upalnie jak ostatnio. Na tę niezwykłą okazję Coca-Cola przygotowała specjalne opakowania dla swojego flagowego produktu.

Pepsi w butelkach z trawy i obierek ziemniaków

Nie da się ukryć, że Coca-Cola stała się nie tylko jednym z najbardziej rozpoznawalnych napojów na świecie, ale także ikoną popkultury. Wielokrotnie pojawiała się także na Gadżetomanii — wystarczy, że przypomnicie sobie wpisy Pawła na temat tajemniczego przepisu na coca-colę, daftpunkowych butelek czy ciekawego eksperymentu z bąbelkami w roli głównej.

Peter Gregson

W ramach obchodów 125 rocznicy powstania napoju, producent zlecił przygotowanie specjalnych puszek dla Coca-Coli. Kilka agencji kreatywnych z całego świata podjęło wyzwanie stworzenia nowej wersji opakowania dla napoju, w tym projektanci m.in. z Wielkiej Brytanii, Serbii, czy Hongkongu.

Niezwykłe modele samochodów wykonane z puszek

Peter Gregson (Serbia) zainspirował się starymi reklamami napoju. Grafiki z plakatów popularnych w latach 30. i 40. ubiegłego wieku stanowią więc podstawę jego pomysłu. Z kolei wykorzystanie tzw. pin-up girls z rysunków Alberto Vargasa to pomysł agencji Bulletproof z Wielkiej Brytanii. Pracownicy Clot Inc. z Hongkongu postawili raczej na współczesną estetykę z rysunkami Jamesa Jarvisa.

Zaprezentowane puszki najprawdopodobniej będą dostępne jako limitowana edycja. Dajcie znać, które z nich najbardziej się Wam podobają.

Zobacz również: Toshiba Z830

Bulletproof
Clot Inc.

Źródło: adweek.com

Podziel się:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?