Jak sprawdzić jaki to bank, mając tylko numer konta?

Skąd wysłano przelew?

Skąd wysłano przelew?

Kilka miesięcy temu opisywałam narzędzie, dzięki któremu można sprawdzić, kiedy przyjdzie do nas wysłany z konkretnego banku przelew. Jest ono bardzo przydatne, ale tylko pod warunkiem, że wiemy, z jakiego banku pieniądze wychodzą. Jak wobec tego to sprawdzić, dysponując jedynie numerem konta nadawcy?

Do sprawdzenia, kiedy dotrze do nas wysłany przelew, używaliśmy serwisu o wiele mówiącej nazwie KiedyKasa.pl - automatycznie przelicza on kolejne sesje wychodzące i przychodzące, podając orientacyjną godzinę zaksięgowania pieniędzy na naszym koncie.

Jedyną wadą tego serwisu jest to, że musimy podać nazwę banku nadawcy i odbiorcy. O ile z własnym kontem problemu nie ma, bo raczej każdy pamięta, gdzie je zakładał — o tyle często jest tak, że wiemy tylko z jakiego numeru konta przyjdzie przelew, nie mając informacji, w jakim banku ono jest.

Do sprawdzenia tego posłuży nam kolejne narzędzie.

Serwis również ma nazwę, która od razu sugeruje jego przeznaczenie — znajdziemy go pod adresem:

Szczegółowy opis nie jest tu potrzebny, co widać już na pierwszy rzut oka:

numerkonta.com - screen

Jak widać nie ma tutaj żadnych opcji — po prostu wklejamy:

Zobacz również: Niedocenione gry mijającej generacji

  • pierwsze 10 cyfr numeru rachunku — jeśli chcemy sprawdzić, w jakim banku założono konto o tym numerze;
  • cały numer rachunku — jeżeli chcemy zweryfikować poprawność tego numeru konta.

Po kliknięciu w "Sprawdź" dostaniemy raport, uwzględniający:

  • poprawność numeru konta,
  • nazwę banku, w którym jest prowadzone,
  • oddział banku,
  • adres oddziału,
  • numer telefonu i faksu do tego banku.

Drobną niedogodnością może być tylko to, że sprawdzając numer możemy dostać tylko na przykład informację, że jest to BRE Bank — bez wyszczególnienia, czy konto jest w Multibanku czy w mBanku. Można wtedy w KiedyKasa.pl przetestować przelew z obu tych miejsc (i na wszelki wypadek brać pod uwagę ten, który przyjdzie później), albo… skorzystać z podanego numeru telefonu i sprawdzić, kto się zgłosi.

Tak czy inaczej, NumerKonta.com mocno ułatwia sprawdzenie, kiedy możemy spodziewać się na koncie pieniędzy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym

Popularne w tym tygodniu:

Najlepsze gry planszowe dla dorosłych graczy