Pomysłowa toaleta do zastosowania w sytuacjach kryzysowych

D.R. Toilet

D.R. Toilet

Na Gadżetomanii pisaliśmy już o różnych, czasem mocno odjechanych toaletach. Ten podstawowy sprzęt domowy można naszpikować elektroniką albo — wprost przeciwnie – uprościć tak, aby zdał egzamin w najtrudniejszych warunkach.

Klęski żywiołowe zawsze są wyzwaniem dla organizacji charytatywnych. Zapewnienie schronienia ofiarom jest stosunkowo łatwym zadaniem. Wystarczy znaleźć odpowiednie duże pole i zbudować miasteczko namiotowe. Problem pojawia się w momencie, gdy mieszkańcy takiego miasteczka zechcą udać się w ustronne miejsce.
Najzabawniejsze muszle klozetowe i toalety – TOP 20
System zaprojektowany przez Rahima Bhimani ma być rozwiązaniem tego niezbyt pachnącego problemu. D.R. Toilet to przenośna toaleta, która po spakowaniu ma wymiary niewielkiej paczki. System składa się z czterech elementów:

1. Parawan, który zapewnia minimum prywatności użytkownikowi. Zdaniem projektanta brak poczucia intymności to największa wada innych przenośnych toalet, stosowanych w przypadku kataklizmów.

D.R. Toilet

2. Główna część D.R. Toilet, czyli muszla klozetowa, której złożenie jest na tyle łatwe, że nie wymaga instrukcji ani narzędzi.

D.R. Toilet

3. Biodegradowalna torba, do której trafiają produkty przemiany materii.

D.R. Toilet

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Acer Aspire S3

4. Specjalny wózek, dzięki któremu można łatwo pozbyć się torby wraz z zawartością. Projektant przewidział, że w kryzysowych sytuacjach nie zawsze dostępne są narzędzia, dlatego wózek można złożyć i poskręcać, używając zwykłego noża kuchennego lub monety.

Na grafice poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda korzystanie z tej kryzysowej toalety.

D.R. Toilet

Źródło: Yanko Design

Podziel się:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja! Polskie Kinetise zwycięzcą europejskich finałów IBM SmartCamp! Będą nas reprezentować w USA Tradycyjna telewizja zniknie za 16 lat? A gdzie tam! Hush - inteligentne zatyczki do uszu. Nie przegapisz ważnych połączeń! Program Orka: Polska kupuje nowe okręty podwodne. Wybierze szwedzki typ A26? Unijni biurokraci, ręce precz od Internetu! Podział Google to absurdalny pomysł Flick - jeden przycisk, by rządzić smartfonem

Popularne w tym tygodniu:

Polak potrafi! Ścieżka rowerowa zbudowana pod Lidzbarkiem Warmińskim zachwyciła świat Muzyka prosto z burzowej chmury. Making Weather to niesamowity, lewitujący głośnik Bluetooth Skandal czy przypadek? Lodówka Samsunga wyświetla plan niemieckiej inwazji na Polskę Testujemy najnowsze pralki LG 6 Motion TurboWash 2016! Hover Camera Passport: składany autonomiczny dron z kamerą 4K i rozpoznawaniem twarzy Z wizytą w fabryce Elona Muska. Oto najnowocześniejsza wytwórnia samochodów na świecie Netgear Arlo Pro: bezprzewodowa i odporna na pogodę kamera Wi-Fi Mają rozmach! Zobacz największe roboty zbudowane na potrzeby kina Jak to działa? Cz. 8: radio Nvidia Ansel, czyli zrzuty ekranu, jakich jeszcze nie widzieliście Oakley Radar Pace: sportowe okulary z wirtualnym trenerem i obsługą głosową Tydzień z Gadżetomanią. 7 dobrych powodów, dla których warto nas czytać