Niesamowita wydrukowana gitara [wideo]

Fot. by Mark Weiss - okładka I.D magazine

Fot. by Mark Weiss - okładka I.D magazine

Drukarki 3D powoli zaczynają być wykorzystywane w celach, o jakich jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć. Kolejne osoby i firmy zajmują się projektowaniem i tworzeniem wyjątkowych przedmiotów codziennego użytku. Tym razem padło na gitary.

Najfajniejsze w drukarkach 3D jest to, że przenoszą zasady otwartego oprogramowania do materialnego świata. Na przykład projekt gitary, którą możecie podziwiać na załączonej fotografii, jest zupełnie darmowy. O ile dysponujecie drukarką 3D, możecie wydrukować części, które normalnie kosztowałyby Was 175 dolarów.

TOP 10 futurystycznych instrumentów muzycznych, które naprawdę powstały

W przyszłości podobnych projektów będzie o wiele więcej, a ceny drukarek 3D już teraz nie są aż takie przerażające jak jeszcze kilka lat temu. Nie mogę doczekać się sytuacji, w której chcąc zmienić obudowę komputera, będę miał do dyspozycji kilkaset lub więcej autorskich wzorów zebranych na jakimś internetowym forum.


Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Acer Aspire S3

Na powyższym nagraniu mogliście zobaczyć pokaz możliwości gitary. Jest całkiem nieźle, prawda? Koszt podstawowego modelu to 670 dolarów. Na tej bazie można zamontować białą nakładkę widoczną na filmie.

Gitary to zresztą niejedyne instrumenty muzyczne, których drukowanie ma umożliwić projekt Zoybar.

Źródło: CrunchGear

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?