Po wielu próbach zaradzenia zjawisku palenia papierosów przez nieletnich japończycy wpadli na nowy pomysł ograniczenia tego problemu. Ponieważ próby zaostrzenia kontroli wieku poprzez sprzedawców nie spełniły swojego zadania w Japonii zaczęto wprowadzać systemy automatycznej sprzedaży papierosów wspomagany systemem rozpoznawania twarzy.
Robot Rovio to marzenie podglądaczy. Można wpuścić go chyłkiem do ogródka (lub sypialni) sąsiada i dzięki kamerze w która jest wyposażony, a także bezprzewodowemu łączu Wi-Fi, śledzić na ekranie domowego komputera co też tam sąsiadowi rośnie.
W konkursie zorganizowanym przez firmę LG "Design the Next LG Phone" pierwszą nagrodę zdobył projekt na oryginalny projektor w komórce. Urządzenie przypomina kształtem długopis, który można mieć zawsze przy sobie, ot, chociażby w kieszeni koszuli. Gdy tylko będziemy chcieli pochwalić się komuś filmem z imprezy, wystarczy komórkę przyczepić do bransolety na ręce.
Problem z pingwinami jest taki, że dla zwykłych śmiertelników każdy jest taki sam i nie chcą stać w miejscu. Naukowcy jednak sobie radzą i liczą ptaki z ginącego gatunku pingwinów afrykańskich. Czyli normalka, naukowcy zawsze coś liczą ale w tym przypadku to komputery i "sprytne" kamery zaprzęgnięto do brudnej i zimnej roboty.
Wszyscy ludzie mają swoją przestrzeń życiową. Specyficzną strefę wokół nas, która sprawia, że czujemy się dobrze. Gdy mamy ochotę zmienić położenie kilku przedmiotów tak, aby odpowiadały naszej harmonii doprowadzamy do dopasowania strefy. Często bywa tak, że nie tylko różne obiekty, ale i w wielkim stopniu ludzie przeszkadzają nam, czy to nachylając się nad nami, spoglądając przez ramię lub po prostu będąc zbyt blisko.
Cały artykuł przeczytasz na blogu: ekoblogia.pl
Jest kilka powodów, dla których warto inwestować w rozwój „zielonych” technologii w branży IT (i nie tylko).
1. Dla oszczędności energii – nie czarujmy się, stary sprzęt zżera o wiele więcej energii elektrycznej niż nowe modele. Ilość energii pobieranej przez nowoczesne urządzenia jest mniejsza dzięki zastosowaniu nowych materiałów i rozwiązań technicznych.
DXG-567V to kosztująca 180 dolarów kamera firmy DXG USA, która pozwoli nie tylko na nagrywanie obrazu w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli z prędkością 3o klatek na sekundę, ale ułatwi też wysyłanie swojego materiału na You Tube.
Zaprezentowana najnowsza linia telewizorów LCD Mitsubishi przeznaczona jest dla osób mających dość czasochłonnej instalacji systemu audio kina domowego. W urządzeniach tych zamiast trudnych w instalacji i kalibracji zestawów wielo-głośnikowych zainstalowano system IPS (Integrated Sound Projector).
Creative nie przedstawiła jeszcze swego najnowszego odtwarzacza MP3 - ZEN X-Fi, a już informacje o nim wyciekły na stronie fanów odtwarzaczy Creativa - epiZENter. Najnowszy ZEN będzie miał wbudowane łącze WiFi, dzięki któremu można będzie m.in. odtwarzać strumieniowo utwory z serwisu uruchomionego przez Creative, lub pobierać je np. z domowego komputera.
Nowatorski i bardzo futurystyczny pomysł na up-grade popularnego desktopa i laptopa. Twórcą jest koreański projektant Won-Seok Lee. Wszystko przypomina mały wulkan w kolorze białym z srebrnymi elementami podkreślającymi linię, ewentualnie fani futurystycznych filmów mogą skojarzyć go z wieżowcem lub centrum handlowym widzianym z lotu ptaka.
DXG-567V to kosztująca 180 dolarów kamera firmy DXG USA, która pozwoli nie tylko na nagrywanie obrazu w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli z prędkością 3o klatek na sekundę, ale ułatwi też wysyłanie swojego materiału na You Tube.
Dwa ciekawe urządzenia, pomagające w zwalczaniu uporczywych bólów głowy zostały ostatnio zaprezentowane na dorocznym zjeździe Amerykańskiego Towarzystwa Bólu Głowy. Urządzenia przynoszą ulgę cierpiącym na migrenowe bóle głowy, dzięki zastosowaniu stymulacji elektromagnetycznej mózgu.