Do czego służy ten japoński robot? [wideo]
Japończycy są liderami w produkowaniu najbardziej dziwacznych konstrukcji, których zastosowanie nie mieści się w głowie przeciętnego przedstawiciela kultury zachodniej. Tym razem naukowcy przedstawili wynalazek, który ma zrewolucjonizować robotykę.
Wygląd przedstawionego na zdjęciu urządzenia może budzić wiele nie do końca przyzwoitych skojarzeń, ale na wstępie rozwieję Wasze wątpliwości – to nie jest żadna nowoczesna sekszabawka. Wbrew pozorom to całkiem ciekawe i nowatorskie podejście do konstrukcji robotów, a ściślej do imitowania przez nich ludzkiej mowy.
Wybierz się na przejażdżkę najbardziej stromym rollercoasterem [wideo]
Profesor Sawada zaprezentował na targach Robotech 2011 sztuczny układ mowy. Dotychczas problem mówiących robotów rozwiązywano za pomocą oprogramowania syntezującego mowę, jednak nie jest ono idealne. Dlatego naukowiec chciał stworzyć urządzenie, które będzie imitowało ludzki organ mowy i w ten sam sposób wytwarzało dźwięki.
Sprytne urządzenie, składające się kompresora powietrza, elastycznej tuby rezonansowej i odpowiedniego oprogramowania, symuluje pracę płuc, strun głosowych, jamy nosowej i języka, czyli organów odpowiedzialnych za ludzką mowę. Na razie wynalazek prezentuje się raczej ubogo, ale jeśli prace naukowców się rozwiną, niewykluczone, że wkrótce zobaczymy zupełnie nowe mówiące roboty.
Najbardziej pechowy odkurzacz na świecie – sprząta w Fukushimie [wideo]
Na poniższym filmiku konstruktor prezentuje swój wynalazek – niestety samej mowy nie usłyszycie.
-
Mio
-
Oxii
-
Gość
-
M@upa
-
Kaka
-
Anonim
-
ZLR
-
Gosc
-
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000972339112 Krzysiek Durlak
-
18 lat bez nałogu palenia!


![Do czego służy ten przerażający robot? [wideo]](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/135x84/2011/07/dentalrobot-135x84.jpg)
![Polski, tani Microsoft Surface! [wideo]](http://s1.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/135x84/2011/03/Rearditouch-135x84.jpg)
![Lovotics – miłość do maszyny, czyli upadek człowieczeństwa [wideo]](http://s1.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/135x84/2011/07/Screen-shot-2011-06-30-at-4.54.24-PM-223x168.png.jpg)
![Niezwykłe konstrukcje [cz. 3.]. Kalinin K-7 – radziecka latająca forteca](http://s1.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/135x84/2012/05/kalinin-k7-282369.jpg)




![Nissan X-Trail 2,0 dCi LE Platinum vs. Suzuki Grand Vitara 2,4 VVT Premium [wideotest autokult.pl]](http://s2.blomedia.pl/autokult.pl/t/135x84/2012/05/DSC04873-219912.jpg)






