-
6 dziwnych, ale działających domowych kuracji
Okazuje się, że sporo domowych środków zaradczych rzeczywiście może pomóc lepiej niż nowoczesne technologie. Wśród dziwacznych kuracji, którym można poddać się na własną rękę, jest nawet coś w rodzaju lekarstwa na raka.13 komentarzy -
Nintendo wprowadza płatne DLC
-
Shepard z Mass Effect „to zła kobieta była”
No dobrze, może to nie całkiem tak, w końcu wszystko zależało od graczy. Ale patrząc na ten przykład cosplayu, widzę, że źle robiłem grając zawsze facetem. Sympatyczna niewiasta ze zdjęcia jest zwolenniczką mrocznej ścieżki gry, a jak to było z Wami? -
Jak wywołać zdjęcia na dowolnym przedmiocie? [wideo]
Zwykle zdjęcia z aparatu cyfrowego lub analogowego otrzymuje się na specjalnym papierze. Taki sposób wywoływania fotek jest powszechny i szybko może się znudzić. Jak sprawić, by obrazy uwiecznione w obiektywie szybko i skutecznie przenieść na dowolną powierzchnię i dowolny przedmiot? Wystarczy kilka prostych farb. Jak to działa? -
Modai – telefon i najlepszy przyjaciel w jednym
-
Kojima o remake’u pierwszej części MGS
-
Wi-Fi, telewizja i wideokonferencje. Geekowskie taxi ruszy w Warszawie
Zwykle podróż taksówką to tylko przejażdżka z punktu A do punktu B urozmaicona nieco rozmową z gadatliwym kierowcą. Dla firmy EcoCar System to za mało. Nowa warszawska korporacja chce wyjechać na ulice elektrycznymi samochodami wyposażonymi w WiFi, 12-calowe wyświetlacze oraz sprzęt do wideokonferencji. Ile za taką przyjemność? -
SnapKeys 2i – rewolucyjna klawiatura ekranowa, której nie widać [wideo]
-
Obrońcy wielorybów sięgnęli po bezzałogowce [wideo]
Słynna ze swych akcji organizacja Sea Shepherd Conservation Society (SSCS), walcząca o zachowanie morskiej bioróżnorodności i ochronę morskiej fauny, sięgnęła po nowy oręż w walce z japońskimi wielorybnikami. W tę Wigilię po raz pierwszy skutecznie wykrywała statki wielorybnicze za pomocą lekkich bezzałogowych statków latających. -
To nie jest zwyczajny domek z piernika [wideo]
-
Nikon 1 V1 – mały aparat ze świetną matrycą [wideotest]
Wbudowany świetny wizjer elektroniczny, o wiele lepszy ekran, dwa razy bardziej wydajna bateria, nieco inny wygląd - to tylko niektóre z różnic, jakie zauważyłem, testując Nikona 1 V1, między nim a jego tańszym bratem J1. To, co łączy oba modele, to identyczna matryca CX, która jest o wiele mniejsza niż u konkurencji. Czy mimo to Nikon V1 może dorównywać innym bezlusterkowcom? Czy jego cena - ponad 3500 zł - nie jest zbyt wygórowana? Postanowiłem to sprawdzić. -
Podsumowanie roku 2011 dla graczy – w mniej niż 2 minuty [wideo]
Zbliża się koniec roku i tradycyjnie pojawia się coraz więcej refleksji oraz podsumowań minionych 12 miesięcy. Rok 2011 był zdecydowanie hojny dla miłośników komputerowej rozrywki - liczba tytułów, z którymi warto się zapoznać, jest wręcz oszałamiająca. Czas więc na krótkie podsumowanie - najlepiej w postaci filmu. -
Samsung 530U3B – nadchodzi porządny ultrabook dla mas?
Jego specyfikacja wydaje się bardzo zbliżona do tej, jaką miał testowany przeze mnie Acer Aspire S3. Ceny najtańszych wersji są identyczne. Jest jednak kilka istotnych różnic, które mogą sprawić, że Samsung 530U3B stanie się rynkowym hitem! -
OreObject Sphere 2 – myszka dla bogatego geeka
Mogłoby się wydawać, że optymalny kształt wygodnej myszki został ustalony już dawno temu. Nasze komputerowe gryzonie wyglądają – mniej więcej – podobnie. Wśród nich z pewnością wyróżni się myszka Sphere 2 firmy OreObject, oferująca nie tylko niestandardowy wygląd, ale również nietypowe materiały, z których została zrobiona. -
Ridekick – prosty sposób na rower z napędem elektrycznym [wideo]
Podczas wycieczek rowerowych nierzadko zdarzają się sytuacje, w których nawet niewielkie wsparcie dla siły mięśni pozwoliłoby zaoszczędzić sporo wysiłku i zmęczenia. Jednym z rozwiązań tego problemu jest dodatkowy silnik wspomagający kolarza. Ridekick w prosty i stosunkowo tani sposób zmieni Twój rower w pojazd elektryczny.



![Fot. wired.com - Jak wywołać zdjęcia na dowolnym przedmiocie? [wideo]](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/270x168/2011/12/farby-270x168.jpg)



![SnapKeys 2i – klawiatura, której nie widać (Fot. YouTube) - SnapKeys 2i – rewolucyjna klawiatura ekranowa, której nie widać [wideo]](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/616x0/2011/12/snap_keys-screen.jpg)
![fot-tyt-AFP - Obrońcy wielorybów sięgnęli po bezzałogowce [wideo]](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/270x168/2011/12/fot-tyt-AFP-270x168.jpg)
![img_0736 - To nie jest zwyczajny domek z piernika [wideo]](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/270x168/2011/12/img_0736-270x168.jpg)
![nikon-1-v1 - Nikon 1 V1 – mały aparat ze świetną matrycą [wideotest]](http://s1.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/270x168/2011/12/nikon-1-v1-270x168.gif)
![dragonageyt - Podsumowanie roku 2011 dla graczy - w mniej niż 2 minuty [wideo]](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/270x168/2011/12/dragonageyt-270x168.jpg)


![Odrobina pomocy podczas jazdy nie zaszkodzi (Fot. Flickr/Todd Dwyer/Lic. CC by-sa) - Ridekick – prosty sposób na rower z napędem elektrycznym [wideo]](http://s1.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/616x0/2011/12/rower.jpg)
![Niezwykłe konstrukcje [cz. 3.]. Kalinin K-7 – radziecka latająca forteca](http://s1.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/135x84/2012/05/kalinin-k7-282369.jpg)




![Nissan X-Trail 2,0 dCi LE Platinum vs. Suzuki Grand Vitara 2,4 VVT Premium [wideotest autokult.pl]](http://s2.blomedia.pl/autokult.pl/t/135x84/2012/05/DSC04873-219912.jpg)

![Niezwykłe konstrukcje [cz. 1-4]](http://s1.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/135x84/2007/05/cheyenne-02-283705-284654.jpg)
![Wynalazki, które wyprzedziły swój czas [cz. 1-2]](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/135x84/2007/05/Mechanizm-z-Antykithiry-280333-284643.jpg)

![Najsłynniejsze miecze w historii [cz.1-3]](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/135x84/2008/03/master-sword.jpg)
![Zanim zapanował pecet [cz. 1-3]](http://s1.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/135x84/2012/03/xerox-alto.jpg)





