DVB-T - pieniądze zaczynają płynąć

DVB‑T - pieniądze zaczynają płynąć

DVB-T - pieniądze zaczynają płynąć
Szymon Adamus
03.08.2010 10:12

Na moje skrzynki pocztowe przychodzi dziennie jakieś 10-20 wiadomości spamowych. Oprócz tradycyjnych ofert medycznych związanych z powiększaniem pewnych części ciała dostaję też reklamy sprzętu. Od jakichś dwóch lat. Dzisiaj jest dzień przełomowy, bo po raz pierwszy dostałem reklamę tunera DVB-T. Kasa z cyfryzacji zaczyna chyba płynąć.

Na moje skrzynki pocztowe przychodzi dziennie jakieś 10-20 wiadomości spamowych. Oprócz tradycyjnych ofert medycznych związanych z powiększaniem pewnych części ciała dostaję też reklamy sprzętu. Od jakichś dwóch lat. Dzisiaj jest dzień przełomowy, bo po raz pierwszy dostałem reklamę tunera DVB-T. Kasa z cyfryzacji zaczyna chyba płynąć.

W związku z epokowym wydarzeniem jakim jest dla mnie ten spam, pozwolę sobie nawet o sprzęcie napisać trochę więcej. Do diabła! Załączę nawet pełną informację prasową. Bądź co bądź cyfryzacja zbliża się wielkimi krokami i coś czuję, że lada dzień niejeden HDTVmaniak obudzi się z ręką w nocniku szukając sprzętu.

Informacja dotyczyła tunera DVB-T LV6TMPVR4 marki Not Only TV. Jego sugerowana cena to 249 zł. Urządzenie jest sprzedawane z pilotem i dwuletnią gwarancją. Znalazłem kilka produktów tej firmy w sklepach internetowych, ale niestety nie opisywany tuner. Ciekawe jakie będą ceny rynkowe?

Tak czy inaczej tuner posiada złącza SCART, AV, YprPb lub HDMI, radzi sobie z sygnałem DVB-T (w informacji prasowej nie ma szczegółów, ale skoro jest przeznaczony dla rynku polskiego, to musi powinno być MPEG-4), a dodatkowo to stacjonarny player multimediów z obsługą rozdzielczości 1920x1080 pikseli i formatów takich jak .avi, .mkv, .mov, .mp3, .jpg. Wystarczy podpiąć dysk lub gwizdek USB i voila!

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/08/lv6tmpv4_rodzaje_zlacz6.jpg)

Poniżej pełna treść informacji prasowej

DVB-T z tunerem od Not Only TV

W sprzedaży pojawił się multimedialny tuner DVB-T LV6TMPVR4 marki Not Only TV. Urządzenie umożliwia odbiór kanałów cyfrowej telewizji naziemnej w rozdzielczościach HD na starszych odbiornikach TV. Oferuje także wiele przydatnych funkcji, jak nagrywanie programów telewizyjnych na zewnętrznym dysku USB czy odtwarzanie muzyki oraz filmów.

LV6TMPVR4 można podłączyć do telewizora przy pomocy 4 różnych rodzajów złącza: SCART, AV, YprPb lub HDMI. Po podłączeniu do odbiornika i anteny telewizyjnej, urządzenie przeprowadzi nas przez proces konfigurowania podstawowych ustawień i pomoże wyszukać dostępne kanały cyfrowej telewizji. Oprócz ich odbioru, LV6TMPVR4 umożliwia również nagrywanie programów na zewnętrzny dysk podłączany przez złącze USB. Sprzęt możemy także wykorzystać do odtwarzania filmów w formatach - MPEG1, MPEG2, MPEG3, MPEG4, H.264, Matroska, MotionJPG x (.avi .mpg .dat .vob . div .mov .mkv .mjpeg .tgs .trp), muzyki (mp3, wma, ACC) i zdjęć (JPG, BMP, PNG) z przenośnych pamięci USB. Inne przydatne funkcje to m.in. wbudowany radiowy tuner FM, TimeShifting (zatrzymywanie i cofanie audycji telewizyjnych podczas ich nadawania), czy EPG (elektroniczny program telewizyjny). Tuner obsługuje rozdzielczość full HD 1920x1080. Wspiera także technologię Dolby Digital na dwóch kanałach audio.

DVB-T LV6TMPVR4 jest dostępny w ofercie partnerów handlowych Konsorcjum FEN – dystrybutora marki Not Only TV w Polsce. Można go nabyć w zestawie z pilotem oraz polskojęzyczną instrukcją obsługi. Jego sugerowana cena detaliczna to 249 zł brutto, a okres gwarancji to 24 miesiące.

Cyfrowa telewizja naziemna ma oficjalnie zadebiutować w Polsce jesienią tego roku, chociaż już obecnie w wielu miejscach w Polsce można odbierać sygnał DVB-T i dzięki temu kanały telewizyjne w jakości HD. Są one nadawane w tzw. multipleksie – obecnie tylko jednym testowym, który zawiera m.in. TVP1, TVP2, TVP Info, TVN, Polsat, TV 4, TV Puls. Naziemna telewizja cyfrowa ma zastąpić tą nadawaną w systemie analogowym. Zakończenie tego procesu jest planowane na 31 lipca 2013 roku, kiedy to sygnał analogowy zostanie całkowicie wyłączony. Widzowie stracą wtedy możliwość oglądania telewizji za pomocą telewizora, który nie będzie wyposażony w tuner DVB-T, a także nie będzie miał wbudowanego dekodera MPEG-4 (H.264/AVC).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)