Zigo Leader - wielofunkcyjny rowero-wózek od lipca w Polsce

zigo

zigo

Początek wakacji zbiegnie się w tym roku w naszym kraju z pewną metamorfozą rodzicielstwa. W lipcu w sprzedaży pojawi się Zigo Leader: wózek dziecięcy i pełnowartościowy rower miejski w jednym. Drogi, ale szalenie funkcjonalny.

Do tej pory w naszym kraju bardziej aktywni rodzice na próżno szukali w sklepach produktu, który pozwalałby im zdobywać świat wraz z dziećmi. W dodatku takiego, który umożliwiałby aktywne spędzanie czasu bez konieczności rezygnowania z wygody pociechy (lub pociech) oraz z przyjemności jazdy na rowerze. Co było dostępne, wiadomo; przy czym zdecydowana większość rozwiązań opierała się na prostej zasadzie: albo rybki, albo akwarium; czyli albo wygoda, albo przyjemność. I to głównie przy założeniu, że rodzic przewozić będzie tylko jedno dziecko. Wprawdzie moda na jedynaków ma się całkiem dobrze, ale istnieje spory odsetek rodzin, które posiadają więcej niż jednego potomka.

Wózek dziecięcy połknął hulajnogę

Zigo Leader to rozwiązanie z New Jersey, w typowo amerykańskim stylu: by było wygodnie i praktycznie. To wózek i rower w jednym. Dokładniej: pięć pojazdów w jednym i wózek, w którym przewieźć można dwójkę pociech. Podobne rozwiązanie zastosowano w sprzedawanych w Europie rowero-wózkach TAGA.

Podobno nie potrzeba wielkiej filozofii ani ponadprzeciętnej tężyzny fizycznej, by z jednego egzemplarza wyczarować:

— rower z wózkiem z przodu

— wózek spacerowy

Zobacz również: Gadżet tygodnia: Oculus Rift

— wózek sportowy jogger

— rower miejski dla rodzica

— przyczepkę rowerową.

Trzeba jedynie pamiętać, iż waga przewożonego dziecka (lub dzieci) nie może przekraczać 36 kg. Przy założeniu, że pociechy należą do osób szczupłych, można pozwolić sobie na wspólne wypady z kilkulatkami a nawet pociechami w wieku szkolnym (choć tak duże dzieci powinny jednak świetnie jeździć na własnym rowerze).

Wózek, który sam wjeżdża po schodach

Kolejną zaletą Zigo Leadera jest, iż można go złożyć do bardzo małych rozmiarów i wcisnąć w kąt pokoju, na wąski nawet balkon lub do bagażnika samochodowego. Tych, którym marzą się dalekie podróże, ucieszy możliwość zamontowania na wózku moskitier lub osłon przeciwdeszczowych. By tym wielofunkcyjnym pojazdem poruszało się naprawdę dobrze, Zigo zaopatrzono w przerzutki; i koła, które dobrze sprawdzają się w terenie upstrzonym nierównościami.

Wózek niczym czołg

Cena jednego wózka to ponad 5 tys. zł. Zaporowa… - choć jak spojrzeć na to przez pryzmat cen zwyczajnych (ale tych z klasy luksusowych) wózków dziecięcych, lub porównując koszt zakupu roweru i oprzyrządowania, które pozwoli na przewożenie dziecka (jednego tylko, i małego!), zakup wielofunkcyjnego Zigo może okazać się rozwiązaniem zdecydowanie lepszym; i niekoniecznie droższym.

Zobaczcie, jak prezentuje się ów rekreacyjny kombajn.

Źródło: Zigo Polska

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?