Jak przywrócić stary wygląd Google?

Większość z Internautów na pewno zauważyła, że w ciągu ostatnich kilku dni wygląd wyszukiwarki Google uległ pewnym modyfikacjom. Zmiany dotknęły zarówno stronę główną, jak i listę z wynikami. Niektórym osobom aktualny wygląd Google może po prostu nie odpowiadać. Zobaczmy, jak przywrócić wygląd Google do stanu sprzed kilku dni.

Google raczej rzadko jest poddawane zmianom wyglądu. Tym razem, Mountain View zdecydowało się na kompleksowe odświeżenie swojej najważniejszej usługi. Pierwszą rzeczą na którą każdy z nas zwrócił uwagę jest zmieniona kolorystyka loga, która bardzo przypomina tę znaną z początków działalności wyszukiwarki.

Drugim elementem, który również został zmodyfikowany jest strona z wynikami wyszukiwania. Przede wszystkim po lewej stronie widoczny jest teraz pasek menu, umożliwiający dostęp do funkcji związanych z wyszukiwaniem. Po kliknięciu odpowiedniego odnośnika np. "grafika", wyświetlone zostaną tylko pliki graficzne, w przypadku "Wiadomości" - informacje spełniające określone przez nas kryteria.

Jeżeli zależy nam na przywróceniu starego wyglądu Google mamy dwa rozwiązania. Pierwsze z nich, to skorzystanie z linka - http://google.pl/webhp?hl=all - możemy go dodać jako zakładkę i przenieść na specjalny pasek. Próba "wywołania" Google przy pomocy innego adresu zakończy się przeniesieniem na nową (obowiązującą) wersje strony wyszukiwarki.

Zdecydowanie dużo lepszym rozwiązaniem jest użycie tzw. UserScript. Obsługuje go większość przeglądarek — Opera i Chrome natywnie, a Firefox dzięki specjalnemu rozszerzeniu o nazwie GreaseMonkey. Instalacja skryptu OldGoogle sprawi, że najpopularniejsza wyszukiwarka będzie wyglądała dokładnie tak jak dawniej. Będzie tak się działo nawet w momencie "ręcznego" wpisania adresu i korzystania z innych wersji językowych Google.

Zobacz również: Gadżetomania TV: Xbox One - przedstawiciele polskiej branży gier komentują pokaz nowej konsoli

Podziel się:

Przeczytaj także: