Jak zmienić wygląd "Speed Diala" w Google Chrome?

Funkcja Szybkiego Wybierania pierwszy raz pojawiła się w Operze. Rozwiązanie to jest genialne w swojej prostocie, dlatego też w praktycznie każdej nowoczesnej przeglądarce znajdziemy funkcję Speed Dial. Część z Was na pewno myślała o tym, żeby zmienić wygląd tej funkcji np. w przypadku przeglądarki Google Chrome.

Producenci różnych przeglądarek w nieco odmienny sposób podchodzą do idei "szybkiego wybierania". W przypadku Safari i Chrome mamy do czynienia z automatycznym uzupełnianiem najczęściej odwiedzanych stron. Użytkownik ma oczywiście możliwość usunięcie wybranych stron, "przypinając" je do konkretnych pozycji. W Operze to użytkownik od samego początku decyduje o tym, która strona na której pozycji się znajdzie.

Standardowy Speed Dial w Chrome nie należy ani do zbyt ładnych, ani funkcjonalnych. Na szczęście przeglądarka ta jest wyposażona w funkcję obsługi rozszerzeń, które skutecznie pozwalają niwelować braki, jakie występują w tej aplikacji. Przy okazji modyfikacji strony Szybkiego Wybierania będziemy potrzebować rozszerzenia Speed Dial.

Po instalacji tego elementu i otworzeniu nowej (pustej) karty, powinna załadować się strona znacząco odbiegająca wyglądem od dotychczasowej. Przede wszystkim, prostokątne pola zostaną wypełnione logami charakterystycznymi dla poszczególnych witryn. Dzięki temu znacznie łatwiej zidentyfikować stronę.

Konfigurację zaczynamy od kliknięcia przycisku "Options", który znajduje się w lewym górnym rogu strony z szybkim wybieraniem. W tym momencie możemy ustalić np. liczbę wierszy i kolumn, w których będą wyświetlane strony (maksymalnie aż 81 miniatur stron). Poza tym mamy do wyboru skórki i możliwość włączenia lub wyłączenia różnych elementów jak np. "wyszukiwarka", czy "ostatnio zamknięte karty".

Zobacz również: Level Up - bar dla graczy - relacja

Edycja samego Speed Diala odbywa się przez kliknięcie PPM na dowolne pole, a następnie wybranie Edit. Po chwili powinno pojawić się nowe okno, w którym podajemy informacje o tytule strony i jej adres. Ostatnim etapem modyfikacji jest wybranie loga - możemy skorzystać z gotowej listy logotypów (najpopularniejszych na świecie serwisów) lub podać ścieżkę do własnego loga — znalezionego np. przy użyciu Wikimedia Commons.

Pozycję poszczególnych pól można zmieniać metodą drag & drop, co nie powinno stanowić większego problemu nawet w momencie, gdy mamy np. kilkadziesiąt elementów szybkiego wybierania. Dobrym pomysłem jest ukrycie paska zakładek (Widok -> Zawsze pokazuj pasek zakładek), który dzięki rozszerzeniu Speed Dial będzie automatycznie pokazywany w nowej pustej karcie, a ukrywany po załadowaniu się strony.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym

Popularne w tym tygodniu:

Najlepsze gry planszowe dla dorosłych graczy