Dzisiaj perpetuum mobile serwuje Leonardo da Vinci (wideo)

W dzisiejszych czasach napęd doskonały, czyli perpetuum mobile, jest obiektem pożądania wielu naukowców.  Nie tak dawno była mowa o silnikach magnetycznych i elektromagnetycznych. Te z kolei mają całą rzeszę zwolenników jak i przeciwników. A gdyby tak cofnąć się w czasie i wykorzystać projekty Leonarda da Vinci?

Wideomania – najlepsze domowe projekty silników magnetycznych i elektromagnetycznych

Dla niektórych temat może nie być nowością, a dla innych nowością. Ale któż zna wszystkie wynalazki Leonarda? Nie mówię tylko o tych najsławniejszych, ale o mniej znanych i często zapomnianych. Da Vinci stworzył mechaniczne koncepcje doskonałych napędów, które raz wprawione w ruch będą działać bezustannie.

Trzeba wziąć poprawkę, że niedokładne wykonanie perpetuum mobile nie przyniesie zamierzonego efektu, więc precyzja przy tworzeniu takiego urządzenia powinna stać na pierwszym miejscu. W przypadku próby budowy drugiego napędu można z powodzeniem użyć elastycznych materiałów, które łatwo można wygiąć. Zamiast stalowych kulek równie dobrym rozwiązaniem może być częściowe napełnienie wodą. Jeśli nawet maszyneria nie będzie nadawała się po tuningu do wytwarzania elektryczności, zawsze można postawić ją na honorowym miejscu w salonie przy okazji wprawiając gości w osłupienie.

Źródło: youtube

Zobacz również: Asus VivoBook S200

Podziel się:

Przeczytaj także: