Dzisiaj perpetuum mobile serwuje Leonardo da Vinci (wideo)

W dzisiejszych czasach napęd doskonały, czyli perpetuum mobile, jest obiektem pożądania wielu naukowców.  Nie tak dawno była mowa o silnikach magnetycznych i elektromagnetycznych. Te z kolei mają całą rzeszę zwolenników jak i przeciwników. A gdyby tak cofnąć się w czasie i wykorzystać projekty Leonarda da Vinci?

Wideomania – najlepsze domowe projekty silników magnetycznych i elektromagnetycznych

Dla niektórych temat może nie być nowością, a dla innych nowością. Ale któż zna wszystkie wynalazki Leonarda? Nie mówię tylko o tych najsławniejszych, ale o mniej znanych i często zapomnianych. Da Vinci stworzył mechaniczne koncepcje doskonałych napędów, które raz wprawione w ruch będą działać bezustannie.

Trzeba wziąć poprawkę, że niedokładne wykonanie perpetuum mobile nie przyniesie zamierzonego efektu, więc precyzja przy tworzeniu takiego urządzenia powinna stać na pierwszym miejscu. W przypadku próby budowy drugiego napędu można z powodzeniem użyć elastycznych materiałów, które łatwo można wygiąć. Zamiast stalowych kulek równie dobrym rozwiązaniem może być częściowe napełnienie wodą. Jeśli nawet maszyneria nie będzie nadawała się po tuningu do wytwarzania elektryczności, zawsze można postawić ją na honorowym miejscu w salonie przy okazji wprawiając gości w osłupienie.

Źródło: youtube

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Asus Transformer

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?