Zrób sam solarny nagrzewacz wody bez użycia paneli słonecznych (wideo)

Rozwiązanie to może się przydać jako alternatywa elektrycznego bojlera w prowizorycznym domku letniskowym. Z tego pomysłu najchętniej skorzystają młode osoby, które nie posiadają funduszy na remonty czy zakładanie różnego rodzaju instalacji grzewczych itd.

Niektórzy z Was posiadają działki znajdujące się z dala od miejskiego zgiełku. Z doświadczenia wiem, że nie wszyscy inwestują w profesjonalne wykończenie "imprezowej chatki" dlatego elektryczność czy też ciepła woda stanowi w takich miejscach rarytas. Na szczęście w letnim sezonie, kiedy Słońce mocno grzeje można w bardzo tani i prosty sposób nagrzać wodę do porannego prysznica.

Instrukcje budowy solarnych instalacji TOP 7 zrób to sam (wideo)

Może wydaje się to komuś śmieszne, lub niedorzeczne, ale przypomnijcie sobie te wakacyjne imprezy za miastem…

Najlepsze jest to, że nie trzeba samemu budować solarnych paneli i innych skomplikowanych urządzeń. Podstawowymi materiałami będzie kilka desek, dwa węże ogrodowe, czarny spray, folia aluminiowa lub blacha aluminiowa oraz niewielki zbiornik na wodę. Z resztą zobaczcie sami. Moim zdaniem najlepsze pomysły i rozwiązania to te najprostsze i najtańsze. Nie spodziewajcie się tylko nadzwyczajnej wydajności. W letni dzień woda w wężu ogrodowym, może nagrzać się do wysokich temperatur, ale nie w przypadku większych beczek może to już wypaść nieco gorzej.

Źródło: youtube

Zobacz również: Wideorecenzja: Sony Tablet P

Podziel się:

Przeczytaj także: