TOP 5 serwisów do przechowywania obrazków online

TOP 5 serwisów do przechowywania obrazków online

TOP 5 serwisów do przechowywania obrazków online
Paweł Cebula
16.04.2010 15:00

Korzystając z Internetu pojawiają się sytuacje, w których musimy podzielić się jakimś obrazkiem lub zdjęciem. Bez znaczenia jest to, czy musimy zamieścić je na stronie naszej aukcji, czy wrzucić na bloga. Zaczynamy wtedy poszukiwać hostingu obrazków, które pozwala na dodawanie zdjęć w najpopularniejszych formatach, bez ograniczeń transferu i czasu przechowywania plików na serwerze.

Korzystając z Internetu pojawiają się sytuacje, w których musimy podzielić się jakimś obrazkiem lub zdjęciem. Bez znaczenia jest to, czy musimy zamieścić je na stronie naszej aukcji, czy wrzucić na bloga. Zaczynamy wtedy poszukiwać hostingu obrazków, które pozwala na dodawanie zdjęć w najpopularniejszych formatach, bez ograniczeń transferu i czasu przechowywania plików na serwerze.

Serwisów oferujących możliwość przechowywania obrazków (linkowania do nich) jest całe mnóstwo. Szybko jednak okazuje się, że zawsze są jakieś "ale". Najczęstszym i najpoważniejszym ograniczeniem jest wielkość plików. Absolutnym minimum jest tutaj 1 MB. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to limity transferu, po przekroczeniu, których dostęp do obrazka jest blokowany. Ostatnim elementem jest czas przechowywania - nie chcemy przecież, aby po kilku dniach obrazek zniknął z serwerów.

Decyzja dotycząca tego, z jakiego serwisu będziemy korzystać będzie uzależniona przede wszystkim od tego, czy zależy nam na jak najszybszym wrzuceniu np. zrzutu ekranu, czy może chcemy tworzyć albumy, zachowując porządek i mając stale dostęp do wszystkich wrzuconych przez siebie elementów.

  • ImageShack(http://imageshack.us)photo position=\inside\85765/photoZdecydowanym numerem jeden jest serwis ImageShack. Nie znajdziemy tutaj zbyt wielu opcji, ale to właśnie prostota najbardziej przyciąga użytkowników, którym zależy na jak najszybszy wrzuceniu np. zrzutu ekranu. Niewątpliwym atutem jest brak konieczności logowania - po prostu wchodzimy na stronę i wskazujemy lokalizację pliku.ImageShack obsługuje najpopularniejsze pliki formatów takie jak GIF, PNG, JPG, BMP, TIF, a nawet pliki z rozszerzeniem SWF. Obrazki (lub animacje), które chcemy wrzucić na serwer nie powinny być większe niż 1.5 MB. Najpoważniejszym mankamentem tej usługi jest limit transferu, który wynosi 100 MB na godzinę. Po przekroczeniu tego pułapu dostęp będzie chwilowo zablokowany.
  • TinyPic(http://tinypic.com)photo position=\inside\85766/photoZ tym serwisem zetknęli się prawdopodobnie wszyscy, którzy korzystają z Twittera(http://twitter.com). To właśnie za jego pomocą społeczność zgromadzona wokół tego serwisu mikroblogowego, najczęściej dzieli się swoimi obrazkami. Pod wieloma względami TinyPic przewyższa większość konkurencyjnych serwisów.Pliki na serwery TinyPic wrzucimy praktycznie z miejsca - nie trzeba rejestrować żadnego konta. Administratorzy serwisu nie określają żadnych ograniczeń dotyczących typów plików, jakie można przesyłać, więc bez problemu możemy podzielić się nawet grafikami w mało popularnych formatach.Co więcej - nie ma ograniczeń dotyczących limitu transferu, czy ilości miejsca, jakie mogą zajmować zdjęcia. Pliki są przechowywane przez bardzo długi czas, więc nie musimy się obawiać, że publikując gdzieś obrazek, za jakiś czas przestanie być on w ogóle widoczny dla Internautów.
  • Pict(http://pict.com)photo position=\inside\85767/photoNa tle konkurencji Pict wyróżnia się tym, że pozwala na przesyłanie zdjęć zajmujących nawet do 12 MB wolnego miejsca, co jest bardzo dużą przewagą na tle np. ImageShacka. Obsługiwane są trzy najpopularniejsze formaty plików graficznych - JPG, PNG i GIF. Do korzystania z serwisu konieczne jest założenie darmowego konta.Jak już wspomniałem, fotografie mogą zajmować nawet do 12 MB, a więc dysponując aparatem z matrycą np. 10 Mpx nie musimy ich nawet zmniejszać. Po przesłaniu plików automatycznie generowane są odnośniki, które pozwalają na zamieszczanie ich na blogach, forach dyskusyjnych i serwisach aukcyjnych.
  • Pixaus(http://pixa.us)photo position=\inside\85768/photoSkorzystanie z tego serwisu wiąże się z założeniem konta - zajmuje to dosłownie kilkanaście sekund i nie jest nawet wymagana aktywacja konta. Fakt, że posiadamy własne konto pozwala nam na tworzenie albumów z grafikami. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż \porozrzucane\ grafiki, które nie są ze sobą w żaden sposób powiązane.Pixaus nie narzuca ograniczenia co do ilości zdjęć, jakie możesz przetrzymywać na serwerze. Największym atutem Pixaus jest fakt, że jednocześnie możemy wrzucić nawet do 100 obrazków, co znacząco przyspieszenia cały proces. W żadnym wypadku na serwerach nie można przetrzymywać plików o charakterze pornograficznym - w przypadku, gdy użytkownik wrzuci takie zdjęcia jego konto zostanie najprawdopodobniej zablokowane, a cała zawartość usunięta.
  • MeJuba(http://mejuba.com)photo position=\inside\85769/photoMało kto słyszał o tym serwisie. Mimo to wydaje się on być godzien polecenia. Podobnie jak w przypadku Pixausa - konieczne jest zarejestrowanie własnego konta. Użytkownik może przesłać dowolną liczbę plików graficznych, a nawet wideoklipów. Zdjęcia są zapisywane w oryginalnej formie - nie ma więc obawy o utratę jakości.Plikami możemy dzielić się dowolnie z wybranymi osobami - użytkownik decyduje, czy zdjęcie ma być prywatne, czy dostępne publicznie dla wszystkich osób. Serwis ponadto oferuje możliwość wyszukiwania zdjęć i filmów wideo, jakie zostały dodane przez innych użytkowników.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)