Paprykowy Mars, bawełniany wulkan - poznajcie Dziwne Światy

"Dziwne światy" to tytuł niezwykłej kolekcji zdjęć przedstawiającej zachwycające krajobrazy. Mars czy wybuchający wulkan wyglądają niezwykle realistycznie. Aż się nie chce wierzyć, że w rzeczywistości oglądamy makiety wykonane z powszechnie dostępnych materiałów.

Mathew Albanese postanowił połączyć pasję do majsterkowania z zamiłowaniem do fotografowania. W efekcie opracował metody, które pozwalają zamienić tak prozaiczne rzeczy jak plaster, bawełna czy kuchenne przyprawy w niezwykłe krajobrazy. Jak sam przyznaje, tajemnicą sukcesu jest nie tyle stworzenie makiety, co odpowiednie dobranie balansu bieli, czułości, zbliżenia i innych ustawień aparatu.

To w końcu jest życie na Marsie czy nie?

Powyższy widok Marsa, który z powodzeniem mógłby uchodzić za zdjęcie zrobione przez Rovera, to nic innego jak połączenie garści przypraw: papryki, chilli, gałki muszkatołowej, cynamonu z węglem drzewnym. Z kolei widoczny na poniższym zdjęciu wulkan powstał z bawełny, atramentu fluorescencyjnego i cementu, podświetlonych od wewnątrz przez sześć żarówek. Robi wrażenie, nieprawdaż?

Poniższa galeria pozwoli wam zapoznać się z innymi dokonaniami artysty. Przy okazji możecie spróbować zgadnąć, z jakich materiałów zostały wykonane dane krajobrazy. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się, czy dobrze odgadliście, możecie to zrobić odwiedzając oficjalną stronę kolekcji.

Źródło: Strange Worlds

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Asus Transformer

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?