Paprykowy Mars, bawełniany wulkan - poznajcie Dziwne Światy

"Dziwne światy" to tytuł niezwykłej kolekcji zdjęć przedstawiającej zachwycające krajobrazy. Mars czy wybuchający wulkan wyglądają niezwykle realistycznie. Aż się nie chce wierzyć, że w rzeczywistości oglądamy makiety wykonane z powszechnie dostępnych materiałów.

Mathew Albanese postanowił połączyć pasję do majsterkowania z zamiłowaniem do fotografowania. W efekcie opracował metody, które pozwalają zamienić tak prozaiczne rzeczy jak plaster, bawełna czy kuchenne przyprawy w niezwykłe krajobrazy. Jak sam przyznaje, tajemnicą sukcesu jest nie tyle stworzenie makiety, co odpowiednie dobranie balansu bieli, czułości, zbliżenia i innych ustawień aparatu.

To w końcu jest życie na Marsie czy nie?

Powyższy widok Marsa, który z powodzeniem mógłby uchodzić za zdjęcie zrobione przez Rovera, to nic innego jak połączenie garści przypraw: papryki, chilli, gałki muszkatołowej, cynamonu z węglem drzewnym. Z kolei widoczny na poniższym zdjęciu wulkan powstał z bawełny, atramentu fluorescencyjnego i cementu, podświetlonych od wewnątrz przez sześć żarówek. Robi wrażenie, nieprawdaż?

Poniższa galeria pozwoli wam zapoznać się z innymi dokonaniami artysty. Przy okazji możecie spróbować zgadnąć, z jakich materiałów zostały wykonane dane krajobrazy. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się, czy dobrze odgadliście, możecie to zrobić odwiedzając oficjalną stronę kolekcji.

Źródło: Strange Worlds

Zobacz również: Test: Hero GoPro

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze