Cienka obudowa, a co z baterią?

Cienka obudowa, a co z baterią?

Huawei Ascend P6
Huawei Ascend P6
Mateusz Żołyniak
24.09.2013 17:00, aktualizacja: 13.01.2022 10:34

Czy urządzenie, które ma mniej niż 6,2 mm grubości, może długo pracować na baterii? Firma Huawei twierdzi, że tak.

Czy urządzenie, które ma mniej niż 6,2 mm grubości, może długo pracować na baterii? Firma Huawei twierdzi, że tak.

Akumulator 2000 mAh przy 6,18 mm grubości

Huawei w smartfonie Ascend P6 zastosował baterię o pojemności 2000 mAh - to osiągnięcie. Przedstawiciele chińskiego producenta podczas prezentacji nowego Ascenda powiedzieli, że było to możliwe dzięki starannemu ułożeniu podzespołów wewnątrz obudowy oraz wykorzystaniu metalowej konstrukcji jako anteny. Firma zaoszczędzone milimetry przeznaczyła na płaskie ogniowo, które zajmuje dość dużą powierzchnię pod obudową, ale nie przekłada się na znaczący wzrost grubości.

QPC i ADRX – co oznaczają tajemnicze skróty?

Nie sama bateria jednak gwarantuje dobry czas pracy. Huawei postawił na własny system zarządzania energią oraz technologię ADRX (Automated Discontinuous Reception).

Nieaktywny telefon będzie rzadziej łączył się z nadajnikami, a tym samym tracił mniej energii. Ma się to przełożyć na wydłużenie czasu pracy nawet o 20%. Przyznaję, że jest to zauważalne w codziennym użytkowaniu, szczególnie w przypadku trybu czuwania. Nawet jeśli zapominałem podłączyć telefon wieczorem do ładowarki, rano zazwyczaj miał jeszcze zapas energii.

Tryb inteligentnego zarządzania energią
Tryb inteligentnego zarządzania energią

Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest autorski menedżer zasilania. Pozwala on na wybór jednego z trzech trybów pracy smartfona. Ich nazwy to: Normalny, Inteligentny i Wytrzymałość. W ostatnim trybie jeśli energii jest mniej niż 30%, telefon ogranicza synchronizację danych - skrzynki pocztowe czy usługi społecznościowe trzeba aktualizować ręcznie, a na bieżąco przekazywane są jedynie połączenia i wiadomości SMS.

Tryb Inteligentny zarządza modułami łączności i wydajnością urządzenia w taki sposób, by użytkownik odczuł jak najmniej niedogodności związanych z ograniczonym poborem prądu.

Oszczędzanie energii i szacowany pozostały czas pracy
Oszczędzanie energii i szacowany pozostały czas pracy

Użytkownik sam może wybrać aplikacje, które mogą być włączone podczas korzystania z trybów oszczędnych. Ich lista znajduje się w zakładce Oszczędzanie energii. Oprócz programów są w niej również usługi systemowe (np. instalator aplikacji czy animowane tapety). W każdej chwili da się sprawdzić, na jak długo wystarczy energii dla konkretnej czynności (rozmowy, słuchanie muzyki).

Szybko doładowuj baterię

Dużą zaletą Ascenda P6 jest wykorzystanie technologii szybkiego ładowania telefonu, która pozwala na skrócenie o 20% czasu wymaganego do naładowania akumulatora. Wydaje się, że to niewiele, tymczasem robi to różnicę w sytuacjach, gdy ma się mało czasu na ładowanie telefonu (w mieście, przed spotkaniem itp.). Plusem tego rozwiązania jest szybkie doładowywanie telefonu przy niskim poziomie baterii, chociaż wiąże się to z odczuwalnym nagrzaniem urządzenia.

Jak Ascend P6 sprawuje się w praktyce?

Są oczywiście sytuacje, w których rozwiązania firmy Huawei nie pomogą w ograniczeniu zużycia energii. Przykład? Granie na smartfonie. Najnowsze gry z Google Play w zależności od poziomu grafiki mogą wyładować telefon w ciągu 2-4 godzin. Prądożerne jest również pobieranie większych plików czy streamowanie treści multimedialnych, szczególnie za pomocą łączności komórkowej.

Nie mogę się skarżyć na czas pracy baterii Ascenda P6. Na co dzień rozmawiam co najmniej 30 minut, wysyłam około 50 wiadomości, streamuję przez godzinę muzykę po sieci 3G, pobieram aplikacje za pomocą Wi-Fi i sprawdzam co jakiś czas portale społecznościowe. Przy takim użytkowaniu smartfon pracuje 12 godz. To zadowalający wynik.

Obraz
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)