Animowane kartki świąteczne

kartka

kartka

Wysyłanie e-kartek świątecznych to niezwykle popularna metoda składania Świątecznych życzeń. Kira pisała kilka dni temu o tym, aby zadbać o unikalność kartki świątecznej. Dziś więc przyjrzymy się temu, jak wysłać wyjątkowo unikalną kartkę świąteczną ? z naszym zdjęciem i zabawną animacją.

Narzędzi do stworzenia tego typu kartek jest kilka. Dwa najciekawsze to ElfYourself przygotowane przez firmę JibJab oraz kartka świąteczna z serwisu CardFunk.

ElfYourself

ElfYourself daje nam możliwość stworzenia grającej i animowanej kartki z maksymalnie pięcioma postaciami (można więc wysłać kartkę rodzinną). Zdjęcia wgrywamy z komputera (bądź z profilu na Facebook). Dopasowujemy zdjęcie do miejsca w postaci (możemy je obracać i docinać), ustawiamy pozycję ust, wybieramy styl (do wyboru pięć rodzajów ? hip, hop, disco, classic, country, singing) kartka gotowa. Za nagranie kartki na dysk trzeba zapłacić, ale możemy też bezpłatnie wysłać kartkę do znajomych (dodając swoje życzenia) a nawet wgrać kartkę na nasz profil Facebook. Oczywiście, JibJab będzie nam potem przesyłał reklamy, warto więc użyć mniej ważnego adresu mailowego, lub pamiętać o wypisaniu się z subskrypcji. Nasza kartka, na serwerach JibJab będzie istnieć przez 3 tygodnie. (W zeszłym roku istniała też wersja ScroodgeYourself. Niestety, w tym roku nie działa)

Z tego co widzę, najbardziej popularna jest wersja dicso — a Wam, która się podoba?

CardFunk

Zobacz również: Apache S009 RC - lądowanie na szklance

Na CardFunk mamy do wyboru cztery scenerie świąteczne. Tu również wybieramy postacie, wgrywamy zdjęcia z komputera, dopasowujemy twarze i dobieramy zdjęcie do konkretnej postaci. Potem wystarczy wybrać scenerię, rodzaj melodyjki (do wyboru dwie) oraz wpisać życzenia świąteczne. Po chwili otrzymujemy gotową karteczkę, którą możemy przesłać znajomym czy zagnieździć na naszej stronie.

Jak wykonacie karteczki, możecie wstawić link w komentarzu !

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze