Animowane kartki świąteczne

kartka

kartka

Wysyłanie e-kartek świątecznych to niezwykle popularna metoda składania Świątecznych życzeń. Kira pisała kilka dni temu o tym, aby zadbać o unikalność kartki świątecznej. Dziś więc przyjrzymy się temu, jak wysłać wyjątkowo unikalną kartkę świąteczną ? z naszym zdjęciem i zabawną animacją.

Narzędzi do stworzenia tego typu kartek jest kilka. Dwa najciekawsze to ElfYourself przygotowane przez firmę JibJab oraz kartka świąteczna z serwisu CardFunk.

ElfYourself

ElfYourself daje nam możliwość stworzenia grającej i animowanej kartki z maksymalnie pięcioma postaciami (można więc wysłać kartkę rodzinną). Zdjęcia wgrywamy z komputera (bądź z profilu na Facebook). Dopasowujemy zdjęcie do miejsca w postaci (możemy je obracać i docinać), ustawiamy pozycję ust, wybieramy styl (do wyboru pięć rodzajów ? hip, hop, disco, classic, country, singing) kartka gotowa. Za nagranie kartki na dysk trzeba zapłacić, ale możemy też bezpłatnie wysłać kartkę do znajomych (dodając swoje życzenia) a nawet wgrać kartkę na nasz profil Facebook. Oczywiście, JibJab będzie nam potem przesyłał reklamy, warto więc użyć mniej ważnego adresu mailowego, lub pamiętać o wypisaniu się z subskrypcji. Nasza kartka, na serwerach JibJab będzie istnieć przez 3 tygodnie. (W zeszłym roku istniała też wersja ScroodgeYourself. Niestety, w tym roku nie działa)

Z tego co widzę, najbardziej popularna jest wersja dicso — a Wam, która się podoba?

CardFunk

Zobacz również: ASIMO - robot przynosi napoje

Na CardFunk mamy do wyboru cztery scenerie świąteczne. Tu również wybieramy postacie, wgrywamy zdjęcia z komputera, dopasowujemy twarze i dobieramy zdjęcie do konkretnej postaci. Potem wystarczy wybrać scenerię, rodzaj melodyjki (do wyboru dwie) oraz wpisać życzenia świąteczne. Po chwili otrzymujemy gotową karteczkę, którą możemy przesłać znajomym czy zagnieździć na naszej stronie.

Jak wykonacie karteczki, możecie wstawić link w komentarzu !

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nauka:

10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu 24 pechowych wynalazców, których zabiły własne wynalazki Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej 8 najpotężniejszych pancerników, jakie kiedykolwiek pływały po morzach Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano Najdziwniejsze czołgi i pojazdy wojskowe świata 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Najbardziej niedocenione czołgi II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację Obiekt 2014-28E. Tajemniczy, rosyjski satelita to nowa broń orbitalna? Biologiczny twardy dysk: DNA bakterii jako zapisywalny nośnik danych Adamed SmartUp: w Polsce nie brakuje młodych, utalentowanych ludzi! Słodkich snów, Philae! Koniec misji lądownika. Posłuchajcie, jak śpiewa mu kometa Nieudane lądowanie zmieniło misję Rosetty w wyścig z czasem. Co się tam stało? Nastoletni naukowcy, którzy zmienili świat Lądujemy na komecie! O co chodzi w misji Rosetty i dlaczego wszyscy o niej mówią?