Pasek Tłumacza Google w Twojej przeglądarce

Tłumacz z Koreańskiego

Tłumacz z Koreańskiego

Google pośród setek swoich mniej lub bardziej przydatnych usług oferuje również Tłumacz Google. Jak łatwo się domyślić — serwis ten ma nam pomóc w przetłumaczeniu tekstu z języka obcego na nasz ojczysty lub inny, który jest w stanie pomóc nam w lepszym zrozumieniu przekazu. Jak sprawniej korzystać z Google Tłumacza?

Jakiś czas temu, na niektórych stronach pojawiła się charakterystyczna belka, która oferuje możliwość bardzo prostego przetłumaczenia całej zawartości serwisu bez potrzeby opuszczania go. My — jako użytkownicy — musieliśmy tylko zdecydować, na jaki język ma zostać wykonane tłumaczenie.

Opcja ta bardzo wielu osobom przypadła do gustu. Niestety, ale nie wszyscy webmasterzy wykazali się taką "troską", dodając obsługę Google Translate do swojego serwisu. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu uzyskamy bardzo zbliżony efekt.

Praktycznie każda przeglądarka internetowa oferuje możliwość dodawania zakładek na specjalnym pasku, dzięki czemu użytkownik może bardzo szybko przejść do wybranej strony. Fakt ten został wykorzystany przez osobę, której brakowało paska Tłumacza Google na każdej stronie. W ten sposób powstała specjalna zakładka, po kliknięciu której, wyświetlony zostanie charakterystyczny pasek.

Przed przystąpieniem do dalszej części musisz włączyć pasek zakładek (jeżeli jest on ukryty). W kolejnych przeglądarkach musisz wykonać następujące kroki:

  • Firefox: Widok -> Paski narzędzi -> Pasek zakładek
  • Opera: Widok -> Paski narzędzi -> Pasek osobisty
  • Chrome: Widok -> Zawsze pokazuj pasek zakładek (Ctrl + B)

Tłumacz

Zobacz również: Gadżetovlog o vlogach

Ewentualnie możemy sami stworzyć nową zakładkę podając dowolną nazwę (np. "Tłumacz") i wklejając następujący adres:

javascript:{d=document;b=d.body;o=d.createElement('scri'+'pt');o.setAttribute('src','http://translate.google.com/translate_a/element.js?cb=googleTranslateElementInit');o.setAttribute('type','text/javascript');b.appendChild(o);v=b.insertBefore(d.createElement('div'),b.firstChild);v.id='google_translate_element';v.style.display='none';p=d.createElement('scri'+'pt');p.text='function%20googleTranslateElementInit(){new%20google.translate.TranslateElement({pageLanguage:%22%22},%22google_translate_element%22);}';p.setAttribute('type','text/javascript');b.appendChild(p);}void%200


Następnie zatwierdzamy przyciskiem "OK". Jeżeli wszystkie czynności wykonałeś poprawnie, to po kliknięciu w przycisk "Tłumacz" z paska zakładek, na stronie internetowej powinien pokazać się panel Tłumacza Google. Część osób na pewno zaraz zwróci uwagę, że jakość tłumaczeń Google jest bardzo niska i niestety muszę się z nimi zgodzić. Pomimo tego, że Google stosuje dość innowacyjny algorytm tłumaczeń, to niekiedy naprawdę trudno jest zrozumieć sens tłumaczenia, w sytuacji, gdy nie widzieliśmy oryginalnego tekstu.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku, gdy trafiamy na jakąś stronę, która stworzona jest przez kogoś, kto posługuje się zupełnie egzotycznym i nieznanym nam językiem.

Źródło: GoogleSystem

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najciekawszych statków kosmicznych z filmów. Czym latali Ellen Ripley i Boba Fett? Gwiezdny kupiec, czyli Monopol spotyka EVE Online. Legendarna planszówka PRL-u Nazistowska czekolada. Prawie jak jajko niespodzianka Wahadłowiec Buran. Rdzewiejące resztki radzieckiego programu promów kosmicznych Pierwsza gra na peceta powstała w ciągu jednej nocy. Napisał ją Bill Gates - zobacz, jak wyglądała 10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów Następne konsole będą modułowe. I to nie jest przyjemny scenariusz! Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej?

Popularne w tym tygodniu:

Najlepsze gry planszowe dla dorosłych graczy