Bardzo wygodny kalkulator matematyczny

kalkulator

kalkulator

Każdy uczeń posiada kalkulator — jest to pewne jak klasówka z matmy. Przydaje się on jednak w zasadzie każdemu — w zasadzie taka kasa fiskalna to też taki bardziej rozbudowany kalkulator. Większość tego rodzaju urządzeń ma jednak, z punktu widzenia ślęczącego nad zeszytem od matmy użytkownika, jedną zasadniczą wadę: podaje tylko wynik, bez stanów pośrednich.

Cóż, tej właśnie wady pozbawiony jest kalkulator zamieszczony w serwisie Sciaga.pl.

Już w zasadzie na pierwszy rzut oka widać, że kalkulator zamieszczony pod adresem sciaga.pl/kalkulator/ jest interesujący i inny niż te biurkowe. Mamy w nim bowiem do dyspozycji "kartkę papieru", na której piszemy interesujące nas działania, oraz cały zestaw narzędzi pozwalających te działania zapisać.

mat-kalkulator

Wpisane wyrażenia można uprościć, jeśli są to akurat "metrowce" na których nauczyciel próbuje nauczyć młodzież wzorów skracania. Ale oczywiście obliczyć wynik też możemy, wystarczy wybrać odpowiedni przycisk.

I tu pojawia się niepodważalna zaleta tego kalkulatora: on nie tylko podaje wynik. On pokazuje krok po kroku, jak ten wynik został uzyskany…

mat-kalkulator-obl

Jeżeli zaś komuś jeszcze mało - kalkulator potrafi też rysować wykresy. Wpisane w "okno zeszytu" funkcje można przedstawić, rzecz jasna również automatycznie, jako wykres na osi współrzędnych X i Y.

Zobacz również: Star Trek obnażony

Oczywistą wadą tego kalkulatora jest fakt, że funkcjonuje on online. Nie przyda się więc za bardzo w szkole. Ale w domu przy odrabianiu lekcji… To znaczy chciałam oczywiście napisać — przy ćwiczeniu i sprawdzaniu swojej wiedzy — może się bardzo przydać.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nauka:

10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu 24 pechowych wynalazców, których zabiły własne wynalazki Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej 8 najpotężniejszych pancerników, jakie kiedykolwiek pływały po morzach Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano Najdziwniejsze czołgi i pojazdy wojskowe świata 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Najbardziej niedocenione czołgi II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację Obiekt 2014-28E. Tajemniczy, rosyjski satelita to nowa broń orbitalna? Biologiczny twardy dysk: DNA bakterii jako zapisywalny nośnik danych Adamed SmartUp: w Polsce nie brakuje młodych, utalentowanych ludzi! Słodkich snów, Philae! Koniec misji lądownika. Posłuchajcie, jak śpiewa mu kometa Nieudane lądowanie zmieniło misję Rosetty w wyścig z czasem. Co się tam stało? Nastoletni naukowcy, którzy zmienili świat Lądujemy na komecie! O co chodzi w misji Rosetty i dlaczego wszyscy o niej mówią?