Bardzo wygodny kalkulator matematyczny

kalkulator

kalkulator

Każdy uczeń posiada kalkulator — jest to pewne jak klasówka z matmy. Przydaje się on jednak w zasadzie każdemu — w zasadzie taka kasa fiskalna to też taki bardziej rozbudowany kalkulator. Większość tego rodzaju urządzeń ma jednak, z punktu widzenia ślęczącego nad zeszytem od matmy użytkownika, jedną zasadniczą wadę: podaje tylko wynik, bez stanów pośrednich.

Cóż, tej właśnie wady pozbawiony jest kalkulator zamieszczony w serwisie Sciaga.pl.

Już w zasadzie na pierwszy rzut oka widać, że kalkulator zamieszczony pod adresem sciaga.pl/kalkulator/ jest interesujący i inny niż te biurkowe. Mamy w nim bowiem do dyspozycji "kartkę papieru", na której piszemy interesujące nas działania, oraz cały zestaw narzędzi pozwalających te działania zapisać.

mat-kalkulator

Wpisane wyrażenia można uprościć, jeśli są to akurat "metrowce" na których nauczyciel próbuje nauczyć młodzież wzorów skracania. Ale oczywiście obliczyć wynik też możemy, wystarczy wybrać odpowiedni przycisk.

I tu pojawia się niepodważalna zaleta tego kalkulatora: on nie tylko podaje wynik. On pokazuje krok po kroku, jak ten wynik został uzyskany…

mat-kalkulator-obl

Jeżeli zaś komuś jeszcze mało - kalkulator potrafi też rysować wykresy. Wpisane w "okno zeszytu" funkcje można przedstawić, rzecz jasna również automatycznie, jako wykres na osi współrzędnych X i Y.

Zobacz również: ASIMO - robot gra w piłkę

Oczywistą wadą tego kalkulatora jest fakt, że funkcjonuje on online. Nie przyda się więc za bardzo w szkole. Ale w domu przy odrabianiu lekcji… To znaczy chciałam oczywiście napisać — przy ćwiczeniu i sprawdzaniu swojej wiedzy — może się bardzo przydać.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację