Bardzo wygodny kalkulator matematyczny

kalkulator

kalkulator

Każdy uczeń posiada kalkulator — jest to pewne jak klasówka z matmy. Przydaje się on jednak w zasadzie każdemu — w zasadzie taka kasa fiskalna to też taki bardziej rozbudowany kalkulator. Większość tego rodzaju urządzeń ma jednak, z punktu widzenia ślęczącego nad zeszytem od matmy użytkownika, jedną zasadniczą wadę: podaje tylko wynik, bez stanów pośrednich.

Cóż, tej właśnie wady pozbawiony jest kalkulator zamieszczony w serwisie Sciaga.pl.

Już w zasadzie na pierwszy rzut oka widać, że kalkulator zamieszczony pod adresem sciaga.pl/kalkulator/ jest interesujący i inny niż te biurkowe. Mamy w nim bowiem do dyspozycji "kartkę papieru", na której piszemy interesujące nas działania, oraz cały zestaw narzędzi pozwalających te działania zapisać.

mat-kalkulator

Wpisane wyrażenia można uprościć, jeśli są to akurat "metrowce" na których nauczyciel próbuje nauczyć młodzież wzorów skracania. Ale oczywiście obliczyć wynik też możemy, wystarczy wybrać odpowiedni przycisk.

I tu pojawia się niepodważalna zaleta tego kalkulatora: on nie tylko podaje wynik. On pokazuje krok po kroku, jak ten wynik został uzyskany…

mat-kalkulator-obl

Jeżeli zaś komuś jeszcze mało - kalkulator potrafi też rysować wykresy. Wpisane w "okno zeszytu" funkcje można przedstawić, rzecz jasna również automatycznie, jako wykres na osi współrzędnych X i Y.

Zobacz również: Gadżetomania TV: Historia komputerowej myszki

Oczywistą wadą tego kalkulatora jest fakt, że funkcjonuje on online. Nie przyda się więc za bardzo w szkole. Ale w domu przy odrabianiu lekcji… To znaczy chciałam oczywiście napisać — przy ćwiczeniu i sprawdzaniu swojej wiedzy — może się bardzo przydać.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze