Windows 7: Skopiuj ustawienia swoich sieci bezprzewodowych na USB

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy przy "stawianiu" sieci bezprzewodowej to wprowadzanie klucza przy dodawaniu nowych laptopów. W Windows 7 możesz łatwo wyeksportować takie dane na dysk USB. Dzięki temu konfigurowanie WiFi np. w domu będzie o wiele szybsze i przyjemniejsze.

Jak zacząć?

1. Otwieramy Centrum sieci i udostępniania poprzez Panel Sterowania albo klikając na ikonkę sieci tak jak jest pokazane poniżej.

2. Następnie otwieramy panel Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi w lewym górnym rogu.

3. W nowym oknie zaznaczamy sieć bezprzewodową, która nas interesuje i klikamy na niej prawym przyciskiem myszy i wybieramy Właściwości.

Zobacz również: Największy na świecie zakrzywiony telewizor LG OLED TV 4K

4. W okienku Właściwości klikamy Kopiuj profil tej sieci na dysk USB.

5. Podłącz dysk USB do komputera a następnie kliknij Dalej.

6. Proces kopiowania informacji potrwa parę sekund. Po chwili będziesz mógł zamknąć okno.

7. Kiedy otworzysz dysk USB zobaczysz taką zawartość (w żadnym bądź razie nie usuwaj ani nie modyfikuj plików):

Jak zaimportować ustawienia sieci?

1. Po podłączeniu dysku USB, uruchom plik setupSNK.exe. Następnie na pytanie czy chcesz dodać sieć bezprzewodową odpowiedz Tak.

2. Odczekaj kilka sekund. Po pomyślnym przeprowadzonym imporcie otrzymasz informację jak poniżej:

3. Koniec. Twoja sieć jest dodana i skonfigurowana.

Źródło: HowToGeek

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja! Polskie Kinetise zwycięzcą europejskich finałów IBM SmartCamp! Będą nas reprezentować w USA Tradycyjna telewizja zniknie za 16 lat? A gdzie tam! Hush - inteligentne zatyczki do uszu. Nie przegapisz ważnych połączeń! Program Orka: Polska kupuje nowe okręty podwodne. Wybierze szwedzki typ A26? Unijni biurokraci, ręce precz od Internetu! Podział Google to absurdalny pomysł Flick - jeden przycisk, by rządzić smartfonem

Popularne w tym tygodniu:

Polak potrafi! Latający skuter rodem z „Gwiezdnych wojen” powstaje pod Tarnowem Hover Camera Passport: składany autonomiczny dron z kamerą 4K i rozpoznawaniem twarzy Cybathlon 2016: odbyły się pierwsze zawody... cyborgów? WiGig: nowy standard WiFi zapewnia prędkość nawet 8 Gbit/s Testujemy najnowsze pralki LG 6 Motion TurboWash 2016! Netgear X10 Nighthawk: najszybszy router na świecie stworzony dla streamingu 4K i VR Navdy: pomysłowy gadżet udowadnia, że każdy samochód może być smart Z wizytą w fabryce Elona Muska. Oto najnowocześniejsza wytwórnia samochodów na świecie Dell UltraSharp U3417W: zakrzywiony, ultrapanoramiczny monitor o rewelacyjnym odwzorowaniu barw Netgear Arlo Pro: bezprzewodowa i odporna na pogodę kamera Wi-Fi Anki Cozmo: robot o wyglądzie sympatycznej zabawki wyposażony w sztuczną inteligencję Mają rozmach! Zobacz największe roboty zbudowane na potrzeby kina