Inteligentne zegarki: zobacz najbardziej szalone i nietypowe projekty!

Moda na inteligentne, podłączone do Internetu i komunikujące się ze smartfonami zegarki dopiero się zaczyna. Ale ich twórcy już dziś próbują nas zadziwić: czy to nietypowym wyglądem, czy nieoczywistymi funkcjami. Które modele sprawiają, że brew unosi się najwyżej?

Nie wszystkie z prezentowanych zegarków są już dostępne - niektóre walczą jeszcze na Kickstarterze lub innym serwisie finansowania społecznościowego o fundusze albo już je zebrały, ale firmy nie ruszyły z masową produkcją.

Można się jednak spodziewać, że projektanci zadbają o to, żeby inteligentne zegarki nie były do siebie podobne. A tak było przecież ze smartfonami, gdy po premierze iPhone'a wszystkie zaczęły wyglądać niemal tak samo.

Vachen

Inteligentne zegarki kojarzą się z nowoczesnym, często minimalistycznym designem. Potrafią przykuć uwagę żywymi kolorami, często różem czy żółcią.

A tu — proszę bardzo — smartwatch, który wygląda bardzo, bardzo klasycznie. Może nawet zbyt klasycznie? Dla niektórych na pewno.

Ale nie dajcie się nabrać – to nie wskazówki znane ze starych sprzętów, tylko mały wyświetlacz, na którym można je oglądać.

Zobacz również: Telewizor Samsunga z zakrzywioną matrycą

Takich specyficznych klasycznych skórek jest dostępnych ponad 100. Oczywiście nie brakuje typowych dla inteligentnych zegarków bajerów. Ale pod tym względem Vachen się nie wyróżnia. Trafi więc pewnie do tych, którzy cenią sobie elegancję i mają lekkiego świra na punkcie oldskulu.

Ach tak — i do tych, którzy mają dużo gotówki.

Leikr

To jeszcze zegarek czy już zestaw do nawigacji? Na pierwszy rzut oka wygląda jak sprzęt dla ludzi, którzy planują skomplikowaną misję odbicia córki prezydenta na jakiejś odległej wyspie. W towarzystwie kilku komandosów. I z kilkunastoma dronami, którymi będą sterować z ukrycia.

Twórcy (kiedyś pracowali w Nokii) nie pozostawiają wątpliwości i reklamują sprzęt jako „najlepszy gadżet treningowy”. Leikr zlokalizuje cię bez problemu dzięki GPS-owi, zbada prędkość twojego biegu, przeliczy spalone kalorie.

A komandosi spalają ich przecież całkiem dużo.

CST-01

Cienki (0,8 mm) i ultralekki (12g) zegarek z wyświetlaczem z e-papieru najpierw zwraca uwagę wyglądem.

Potem, gdy zaczniemy go oglądać z bliska, zdziwić może następna rzecz: brak jakichkolwiek przycisków!

Ale najbardziej zaskakują dane udostępnione przez producenta: CST-01 na naładowanej baterii działa 15 lat. PIĘTNAŚCIE LAT. Można ją potem naładować w 10 minut. Ale tylko 10 000 razy, potem się zużywa.

Piętnaście lat?! Czekam z niecierpliwością na pierwszy internetowy test, w którym jakaś redakcja sprawdzi, czy to prawda.

Cookoo

Ten model zwrócił moją uwagę prostotą. Nie ma wyświetlacza LCD, na którym można by oglądać filmy HD. Wszystkie powiadomienia — o nowym mailu, nieodebranym połączeniu czy alarmie, który odpalił się na smartfonie, widać dzięki podświetleniu małych ikonek.

Poza tym to zupełnie zwykły zegarek. Pełna dyskrecja, prawda?

Sony Smartwatch

Wspominałem wcześniej o żywych kolorach i Sony Smartwatch idealnie ilustruje to upodobanie producentów — dostępnych wariantów jest mnóstwo, w tym — oczywiście — różowy. Jeśli chcecie zaszpanować przed dziewczyną, możecie powiedzieć, że bardziej łososiowy niż magenta, ale na kumplach z siłowni raczej nie zrobi to już wrażenia.

No i jako jeden z nielicznych

Ten pomysł był sensowny. A w każdym razie: twórcy mogli trafić w swoją niszę. Gnomio miał być zegarkiem, który zsynchronizuje się z Windows Phone.

Dość szybko wycofano się jednak z produkcji. Szkoda, mamy w redakcji kilku fanów mobilnych okienek.

A może ten pomysł był po prostu zbyt szalony?

 

Zobacz więcej artykułów z serii: Inteligentne zegarki

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja!