Silne kobiety - zestawienie

Każdy facet musi się przyznać: światem rządzą kobiety. Nawet gdy na wysokich stanowiskach stoją silni mężczyźni to i tak, za ich plecami są ich matki,  siostry, żony albo kochanki. To one potrafią wywierać na mężczyzn wpływ jakiego żadna inna siła wywrzeć nie potrafi. W kinie jest podobnie — silne i piękne kobiety potrafią sprawić, że największemu twardzielowi zmiękną nogi. Zapraszam więc w krótką, filmową podróż po krainie pięknych, ale przede wszystkim silnych kobiet!

  • Grbavica - obraz ten musiał po prostu znaleźć się na pierwszym miejscu w tym zestawieniu. Opowiada historię Esmy — dojrzałej kobiety samotnie wychowującej dorastającą córkę. Esma jest jedną z ofiar wojny w byłej Jugosławii, a jej córka Sara — owocem gwałtu. Obraz ten opowiada o tym, jak ciężko radzić sobie z przeszłością, gdy ciągle trzeba patrzeć w przyszłość. Polecam!

  • Obcy - czy ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości przy postaci Ellen Ripley? Ten film to dzieło sztuki, w czym jest duża zasługa Sigourney Weaver - Kobiety Która Kopie Tyłki Kosmitom.

  • Matrix - Carrie Anne Moss ubrana od stóp do głowy w lateksowy strój, biega, strzela, a w międzyczasie znakomicie wygląda. Trinity ma urok baletnicy i siłę Pudziana — połączenie obok którego nie można przejść obojętnie!

  • Sin City - moja ulubiona Miho :-) ta dziewczyna włada samurajskimi mieczami lepiej niż Karol Strasburger podłym dowcipem! Jest piękna, a jednocześnie zabójcza — lepiej jej nie drażnić, co świetnie ilustruje ta scena z filmu.

  • Faster, Pussycat! Kill! Kill! - film opowiada o trzech złych do szpiku kości dziewczynach. Najlepiej czują się jeżdżąc szybko samochodami, bawiąc się z silnymi facetami, albo poniżając miłe dziewczyny. W międzyczasie pewnie kopią szczeniaki i topią koty, ale tego w filmie nie ma. Jest za to Varla, grana przez Tura'e Satana. To zło w czystej postaci, diabeł wcielony. Jest twarda i zdecydowana, w dodatku świetnie rzuca nożem :)

  • Kill Bill - Beatrix Kiddo szatkuje wrogów jak marchewkę do zupy! Drogi Billu, masz przerąbane!

  • Urodzeni mordercy - nie mogło być inaczej. Para ześwirowanych kochanków podróżuje po Stanach Zjednoczonych zostawiając po sobie ślady w postaci zmasakrowanych trupów. Malory (Juliette Lewis) to twarda sztuka — lepiej nie wchodzić jej w drogę!

  • Czterdziestolatek - …bo ja jestem kobieta pracująca ? żadnej pracy się nie boję. Ten tekst zna chyba każdy, podobnie jak postać Kobiety Pracującej graną przez Irenę Kwiatkowską. Klasyka!

  • Family Guy - Lois to nie jest zwykła gospodyni domowa. Musi użerać się z przygłupawym mężem, psem który chce ją uwieść, jej najmłodszy syn chce ją zabić, a dwójka starszych dzieci jest, delikatnie mówiąc, niezbyt rozgarnięta. Ale ta kobieta jest naprawdę silna i wie, czego chce!

  • Oszukana - świetna rola Angeliny Jolie! Film przedstawia historię kobiety, samotnie wychowującej małego chłopca. Gdy ten ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, Christine Collins (główna bohatera) rozpoczyna bardzo długą drogę do wyjaśnienia zagadki jego zniknięcia. Jest twarda, nieustępliwa, waleczna  i niesamowicie odważna!

Niestety, musiałem kilka filmów pominąć bo wydaje mi się, że dziesięć to odpowiednia liczba :) Ale Wy na pewno znacie bardzo dużo innych filmów, które również mogłyby znaleźć się w tym zestawieniu. Piszcie swoje uwagi w komentarzach!

Foto: tohoscope

Zobacz również: Gadżetomania TV: Czy gracze mają większą wiedzę niż gimnazjaliści

Podziel się:

Przeczytaj także: