W skrócie: Screeny Mega, Instagram kontra Twitter, Piłsudski jako mangowa dziewczynka

Józef Piłsudski (Fot. Wikipedia)

Józef Piłsudski (Fot. Wikipedia)

Kim Dotcom zaprezentował screenshoty swojego nowego serwisu Mega. Instagram bierze rozwód z Twitterem. Japończycy zaprezentowali Piłsudskiego jako mangową dziewczynkę w niedwuznacznej sytuacji. Polska króluje w rankingu najbardziej nietrafionych plakatów filmowych. To wszystko i jeszcze więcej podajemy dziś w skrócie!

1. Instagram bierze rozwód z Twitterem. Instagram zrezygnował z integracji zdjęć z Twitterem. Nie będą one już widoczne ani we wpisach, ani w galeriach. Widoczne będą tylko linki do zdjęć. Co na to Twitter? Kontynuuje pracę nad własnymi filtrami do zdjęć. Innymi słowy, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, użytkownikom Twittera już niedługo Instagram nie będzie do niczego potrzebny.

2. Kim Dotcom prezentuje screenshoty Mega. Kim Dotcom zaprezentował screenshoty swojego nowego serwisu Mega, który prawdopodobnie ruszy w rocznicę zamknięcia Megauploadu.

3. Ile kosztowało zrobienie Wiedźmina? Tego i paru innych rzeczy dowiecie się z wywiadu Artura Kurasińskiego z Maciejem Miąsikiem, dyrektorem programowym Digital Frontier.

4. Iran ma własnego YouTube'a. W Iranie z YouTube'a nie skorzystacie, ale jest serwis o nazwie Mehr, który z wyglądu przypomina YT i taką ma też pełnić funkcję. Oczywiście treści są poddane ostrej cenzurze. Dziennik Internautów wyjaśnia, że słowo "mehr" oznacza 'czułość', 'uczucie'. Czyli trafna nazwa.

5. Dyktator Piłsudski jako mangowa dziewczynka. Pudelek (!) prezentuje rysunki z książki "In Female Form?! Biographies of World Dictators". Traktuje ona o dyktatorach, a jednym z opisanych tyranów jest niejaki Józef Piłsudski. Są też rysunki. Marszałek jako mangowa dziewczynka nie prezentuje się najkorzystniej.

Zobacz również: GoPro 3D

6. Co powiecie na brodę Cthulhu? Jeśli bardzo Wam się w życiu nudzi lub/i i nie macie co zrobić z pieniędzmi, możecie sobie sprawić brodę Cthulhu.

7. Czy YouTube zagrozi stacjom telewizyjnym? YouTube wchodzi w buty stacji TV - pisze "Puls Biznesu". Gazeta twierdzi, że w najbliższych latach nasz rynek czekają poważne przetasowania.

8. Polska króluje w rankingu najbardziej nietrafionych plakatów filmowych. Cracked.com zrobił ranking najbardziej nietrafionych plakatów filmowych. Mimo że do twórcy listy mogli wybierać z plakatów z całego świata, polskie dzieła zajęły wszystkie czołowe miejsca.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja!