Jak nagrywać płyty korzystając z Windows Media Player?

Już od jakiegoś czasu Microsoft dodał funkcję wypalania do swojego odtwarzacza multimedialnego. Po co więc przepłacać kupując Nero, skoro możemy skorzystać z darmowego oprogramowania?

Poradnik jest dość prosty i przy tym krótki. Dobry dla początkujących użytkowników komputerów.

1. Zanim zaczniesz cokolwiek nagrywać, upewnij się, że posiadasz najnowszą wersję WMP. Najbardziej aktualna oznaczona jest numerkiem 11 i jest do pobrania tutaj.

2. Włóż czystą płytę CD do nagrywarki. Jeśli masz włączoną funkcję autoodtwarzanie po chwili powinno pojawić się podobne okno do poniższego.

Wybieramy pierwszą opcję Nagraj dysk CD audio przy użyciu Windows Media Player (jeśli po włożeniu płyty nic się nie dzieje, kliknij w menu Start > Programy > Windows Media Player i wybierz zakładkę Nagraj).

3. Otwórz folder gdzie trzymasz gotowe do wypalenia piosenki, zaznacz je wszystkie i przenieś do okna WMP tak jak jest to pokazane na rysunku (zobacz napis Pliki do nagrania na czerwono w prawym dolnym rogu). Kiedy wypełniłeś już płytę piosenkami możesz kliknąć Rozpocznij nagrywanie.

Zobacz również: Samsung Forum 2014

4. Po pomyślnym zakończeniu nagrywania, sprawdź czy płyta dobrze odtwarza się w komputerze i w stacjonarnym odtwarzaczu CD. Dzięki dzisiejszym technologiom takim jak Burn-proof rzadko zdarza się by płyta była ?uszkodzona? zaraz po nagraniu.

Łatwo, szybko i za darmo. Życzę miłego słuchania muzyki.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?