Jak nagrywać płyty korzystając z Windows Media Player?

Już od jakiegoś czasu Microsoft dodał funkcję wypalania do swojego odtwarzacza multimedialnego. Po co więc przepłacać kupując Nero, skoro możemy skorzystać z darmowego oprogramowania?

Poradnik jest dość prosty i przy tym krótki. Dobry dla początkujących użytkowników komputerów.

1. Zanim zaczniesz cokolwiek nagrywać, upewnij się, że posiadasz najnowszą wersję WMP. Najbardziej aktualna oznaczona jest numerkiem 11 i jest do pobrania tutaj.

2. Włóż czystą płytę CD do nagrywarki. Jeśli masz włączoną funkcję autoodtwarzanie po chwili powinno pojawić się podobne okno do poniższego.

Wybieramy pierwszą opcję Nagraj dysk CD audio przy użyciu Windows Media Player (jeśli po włożeniu płyty nic się nie dzieje, kliknij w menu Start > Programy > Windows Media Player i wybierz zakładkę Nagraj).

3. Otwórz folder gdzie trzymasz gotowe do wypalenia piosenki, zaznacz je wszystkie i przenieś do okna WMP tak jak jest to pokazane na rysunku (zobacz napis Pliki do nagrania na czerwono w prawym dolnym rogu). Kiedy wypełniłeś już płytę piosenkami możesz kliknąć Rozpocznij nagrywanie.

Zobacz również: Lodówka z Androidem

4. Po pomyślnym zakończeniu nagrywania, sprawdź czy płyta dobrze odtwarza się w komputerze i w stacjonarnym odtwarzaczu CD. Dzięki dzisiejszym technologiom takim jak Burn-proof rzadko zdarza się by płyta była ?uszkodzona? zaraz po nagraniu.

Łatwo, szybko i za darmo. Życzę miłego słuchania muzyki.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja! Polskie Kinetise zwycięzcą europejskich finałów IBM SmartCamp! Będą nas reprezentować w USA Tradycyjna telewizja zniknie za 16 lat? A gdzie tam! Hush - inteligentne zatyczki do uszu. Nie przegapisz ważnych połączeń! Program Orka: Polska kupuje nowe okręty podwodne. Wybierze szwedzki typ A26? Unijni biurokraci, ręce precz od Internetu! Podział Google to absurdalny pomysł Flick - jeden przycisk, by rządzić smartfonem

Popularne w tym tygodniu:

Sennheiser Orpheus HE90: najdroższe słuchawki świata już wkrótce w Polsce Paranoicy mieli rację. Zakryj kamerę w laptopie - ostrzega szef FBI Test portfela Zenlet blokującego RFID. Czy zabezpieczenie naszych kart płatniczych naprawdę działa? Pilot: elektroniczny tłumacz ukryty w zestawie słuchawkowym Polski symulator okrętu wojennego. O grze stworzonej na potrzeby wojska opowiada Emil Leszczyński Nixon Mission: wodoszczelny i wytrzymały smartwatch na każde warunki Google rozbudowuje swój ekosystem i zapowiada nowy sprzęt: domowy router Wi-Fi Manta SPK409 Hard Beat: tani głośnik Bluetooth z wielobarwną iluminacją LED Roccat Sova: klawiatura i podkładka pod mysz do grania przed telewizorem Xiaoyi Yi Action 4K: kamerka sportowa z baterią na 2 godziny nagrywania UHD Microsoft Edge z wyjątkowym zabezpieczeniem. To najbezpieczniejsza przeglądarka internetowa? Snapchat zmienia nazwę i ujawnia Spectacles: okulary do nagrywania filmów