Kliknij reklamę ? kontrola zawartości stron internetowych!

Na pewno nie jednego z Was drażnią pojawiające się obrazki i reklamy na wielu stronach internetowych. Wszystko jest dobrze gdy reklama ukryta jest gdzieś z brzegu i nie zasłania głównego tekstu czy zdjęć, które nas interesują. Robi się gorzej gdy uniemożliwia ona nam normalne przeglądanie witryn.

Z pomocą przyjdzie plugin Adblock Plus 1.0. Plugin ten jest dodatkiem do przeglądarki firefox. Umożliwia on dodawanie własnych reguł blokowania zawartości stron. Adblock Plus 1.0 może być również przydatny do zatrzymywania obrazków oraz innej grafiki, która znacząco spowalnia nam łącze internetowe.

Załóżmy, że jesteśmy w podroży i korzystamy z dostępu do Internetu poprzez sieć GSM. Zwykle takie łącza oferują niedużą przepustowość do tego zmieniającą się wraz z zasięgiem. Duże zdjęcia będą znacząco spowalniać pracę w Internecie. Wystarczy, że uruchomimy wtedy nasz plugin wraz ze zdefiniowanymi wcześniej regułami kontroli zawartości wybranych stron. Praca Internetu przyśpieszy znacznie, a my będziemy mogli delektować się szybkim dostępem do informacji.

Dodatek na bieżąco daje nam podgląd do pobieranej i wyświetlanej zawartości przeglądanej strony.

Adblock Plus 1.0

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Samsung Galaxy TAB

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?