Czy warto się martwić?

Martwienie się i narzekanie to chyba najbardziej znamienne cechy Polaków. Każdy obcokrajowiec już po kilku dniach pobytu wśród Polków uczy się, żeby przez przypadek nie rzucić od niechcenia ?What's up?". Chyba, że rzeczywiście chce się przez następne kilka godzin torturować się, słuchając o tym jak opowiadasz o problemach: w pracy, z żoną, dziećmi, brodawką babci, psem sąsiada, urwanym zaworem w kuchni, globalnym ociepleniem *

Oto kilka statystycznych dowodów na to że nie warto się martwić. Nieco więcej optymizmu rodacy!

  • 40% tego o co się martwimy na zapas, nigdy się nie wydarza. (więc martwiąc się marnujemy czas)
  • 30 % tego o co się martwimy już się wydarzyło, (a przeszłości już nie zmienimy. Nie bez wehikułu Wells'a)
  • 12 % zmartwień, to zmartwienia bezsensowne (jak np. martwienie się o to, co inni pomyślą o naszych nowych skarpetach w pszczółki)
  • 10 % zmartwień to zmartwienia nieważne (o to w co się ubrać, potem o to jak się umalować, a potem o to że zbyt długo wybierałyśmy ciuchy i kolor cieni, więc jesteśmy spóźnione)
  • wreszcie….
  • 8 % zmartwień to zmartwienia poważne i wymagające zastanowienia.

I teraz:

  • 50% z tych 8% sensownych zmartwień to wydarzenia poza naszą kontrolą, na które nie mamy wpływu (śmierć, choroba, nagły atak kosmitów z Marsa)
  • drugie 50% to rzeczy na które mamy wpływ i które możemy zmienić. (jak wtedy kiedy zamawiając kolejne piwo martwimy się jutrzejszym kacem)

Jak widać jedynie 4 okazje do martwienia się na 100 są uzasadnione ! Przestańcie więc wreszcie zamartwiać!

*niepotrzebne skreślić

źródło: .pickthebrain.com

Zobacz również: Gadżetomania.TV: Retro komputery z Pixel Heaven i ich historie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację