10 najlepszych darmowych wirtualnych dysków

10 najlepszych darmowych wirtualnych dysków

Paweł Cebula
04.07.2008 12:00

W dobie coraz szybszego internetu, większej ilości przetwarzanych danych, każdy z nas staje w pewnym momencie przed problemem braku miejsca na dysku. Można je archiwizować np. na nośnikach jak płyty CD czy DVD, ale po jakimś czasie okazuje się, że mamy kilkadziesiąt lub co gorsza kilkaset płyt ze zdjęciami, dokumentami i temu podobnymi. W sieci dostępne są darmowe dyski, które pozwalają na przechowywanie i dzielenie się z innymi plikami.

W dobie coraz szybszego internetu, większej ilości przetwarzanych danych, każdy z nas staje w pewnym momencie przed problemem braku miejsca na dysku. Można je archiwizować np. na nośnikach jak płyty CD czy DVD, ale po jakimś czasie okazuje się, że mamy kilkadziesiąt lub co gorsza kilkaset płyt ze zdjęciami, dokumentami i temu podobnymi. W sieci dostępne są darmowe dyski, które pozwalają na przechowywanie i dzielenie się z innymi plikami.

  • FileQube.com(http://fileqube.com/)To pierwsza z dzisiejszych propozycji. Pozwala na dodanie do 2GB różnych danych. Maksymalna wielkość pojedynczego pliku wynosi do 150MB, co jest całkiem przyzwoitą ilością (w razie czego można plik podzielić na części). Serwis oferuje narzędzie do zarządzania plikami, pozwalając na ich organizowanie, tagowanie i przenoszenie między folderami. Plikami można się dzielić - ze znajomymi lub przy użyciu widgetów dodając je na swoich stronach czy blogach. Istnieje także możliwość zabezpieczenia plików przy użyciu haseł.
  • OmniDrive(http://www.omnidrive.com/)Ten serwis za darmo oferuje przestrzeń o pojemność 1GB, a płacąc od 49-199$ rocznie można otrzymać w zamian od 10-50GB. Ciekawymi funkcjami oferowanymi przez OmniDrive jest możliwość edycji arkuszy kalkulacyjnych Excel, czy dokumentów tekstowych w obrębie przeglądarki. Poza tym, możliwe jest tworzenie adresów do plików tak, aby inne osoby również uzyskały dostęp do danego pliku. Minusem może być limit miesięcznego transferu - do 5GB.
  • xDrive(http://www.xdrive.com/)Usługa pozwalająca na magazynowanie plików pochodząca od AOL o nazwie XDrive daje 5GB miejsca zupełnie za darmo a za 50GB przyjdzie Nam zapłacić 9,95$ miesięcznie. W przypadku Xdrive’a pliki można otwierać bezpośrednio przez Windowsowego Explorera. Plikami można się dzielić wysyłając je przez e-mail, bądź dając dostęp do plików.
  • SkyDrive(http://skydrive.live.com/)Windows Live SkyDrive oferuje 5GB i od niedawna dostępny jest dla polskich użytkowników. Ponadto nie ma możliwości edycji plików bezpośrednio przez przeglądarkę, jednak oferuje w zamian zaawansowane funkcje ustawień dostępu do plików - decydujemy Kto i w jakim zakresie ma do nich dostęp.
  • File Dropper(http://www.filedropper.com/)Jaka jest dopuszczalna wielkość pojedynczego pliku? 5GB. Dużo? Zgadza się, przy odpowiednio szybkim łączu można bez problemy przesyłać filmy, albumy zdjęć, muzykę itp. Jednak forma przechowywania plików nie należy do najwygodniejszych - możemy jedynie dodać dany plik a potem go ściągać przy użyciu specjalnie stworzonego linku. Jeśli jednak gotowi jesteśmy wydać 1 dolara miesięcznie, to w zamian otrzymamy 50GB miejsca na pliki, możliwość udostępniania ich znajomym itp.
  • Fileden.com(http://fileden.com/)Użytkownicy tego serwisu mają do swojej dyspozycji 1GB miejsca. Niezbyt dużo... maksymalna wielkość pojedynczego pliku to tylko 50MB. W ciągu miesiąca użytkownik do dyspozycji ma jedynie 5GB transferu. Dozwolone jest za to linkowanie bezpośrednio do plików audio i wideo.
  • Easy-Share.com(http://www.easy-share.com)Easy-Share pozwala swoim użytkownikom na dodanie nieograniczonej ilości plików z czego pojedynczy plik nie może być większy niż 100MB. Dostęp do swojego wirtualnego dysku można uzyskać przy wykorzystaniu protokołu FTP. Jak długo pliki są tam przechowywane na serwerze? Do 30 dni od momentu ostatniego pobrania. Ciekawostką może być fakt, że po przekroczeniu 10 tys. pobrań danego pliku użytkownik otrzymuje 20 dolarów.
  • Filefactory(http://filefactory.com/)FileFactory pozwala na przesłanie znajomym do 300MB różnego rodzaju danych (wskazujemy, który plik ma zostać wysłany i podajemy adresy e-mail - swój i znajomego). Serwis jest darmowy, jednak serwuje nam całkiem sporą ilość reklam.
  • Badongo(http://badongo.com/)Badongo to kolejna ciekawa propozycja, która pozwala niezarejestrowanym użytkownikom na dodanie do 4,8GB plików dziennie, a po zarejestrowaniu - prawie trzy razy więcej. Limit jednego pliku to 1GB, więc całkiem sporo. Warto zarejestrować się w tym serwisie, bo otrzymujemy także lepsze możliwości organizowania swoich plików - w zależności od ich formatu.
  • Humyo.com(http://humyo.com)Mój faworyt, od czasu gdy poznałem korzystam regularnie z dostępnych 30GB wolnego miejsca (25GB na multimedia a pozostałe 5 na dokumenty). Pliki można dodawać za pośrednictwem przeglądarki jak i specjalnej aplikacji. Pliki przechowywane na dysku nie powinny nagle zniknąć (w przeciwieństwie do niektórych darmowych dysków).

Źródło: MakeUseOf

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)