Nadchodzące ekranizacje Marvela

Nie dość, że na targach Licensing Expo wystawiono pierwszy plakat remake'u RoboCopa, to na dodatek pojawił się poster promujący nadchodzące ekranizacje komiksów Marvela. I tak dowiadujemy się, że w 2010 roku ujrzymy Iron Mana II i Thora, zaś w 2011 The First Avenger: Captain America i Avengers. Jak widać daleko jeszcze do wyczerpania tematu, więc nadal będzie tyle samo narzekania, co niecierpliwego wyczekiwania.

Co jednak ciekawe, żaden film nie ruszył jeszcze z produkcją. Ba, producenci Iron Mana II nadal negocjują z reżyserem Jonem Favreau, który po pierwszej części okazuje się dla nich za drogi. Niektóre źródła podają, że jednak doszli do porozumienia — przecież nie rezygnuje się z jednego z ogniw zaskakującego sukcesu.

Z kolei coraz głośniej mówi się o obsadzie do Captain America. Początkowo w planach był Matthew McConaughey, aczkolwiek dość szybko z niego zrezygnowano. W tej chwili na szczycie listy życzeń Marvela są Brad Pitt (wcześniej brany pod uwagę do roli Thora) i Leonardo DiCaprio. O ile ten pierwszy wydaje się ciekawym pomysłem, a tyle drugi to już z deka kontrowersyjny wybór. Nie mam nic do Leo, świetny z niego aktor, ale ma zbyt delikatny wygląd do takiej roli. Choć skoro pozornie kruchy Edward Norton potrafił przekonująco zagrać przywódcę skinów we Więźniu nienawiści, to może i DiCaprio dałby radę.

Źródło: Slashfilm

Foto: MTV, Marvel

Zobacz również: Tak pracuje kamera GoPro HD

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze