W końcu ktoś na to wpadł! Green Heart - siłownia w roli elektrowni

Siłownia Green Heart (Fot. Gizmag.com)

Siłownia Green Heart (Fot. Gizmag.com)

Każdego dnia miliony ludzi przerzucają na siłowniach tony żelastwa. Dbając o swoje ciało i zdrowie, zużywają przy okazji dużo energii, którą przecież można przechwycić i wykorzystać. Praktyczną realizacją tego pomysłu jest siłownia Green Heart. Wszystkie udostępnione tam maszyny zostały tak skonstruowane, by podczas ćwiczeń wytwarzały prąd.

Stereotypowa siłownia kojarzy się ze śmierdzącą potem salą, pełną nabuzowanych testosteronem i sterydami osiłków, wstrzykujących sobie w szatni „witaminy” w biceps. Jak mało wspólnego z realiami ma ten obraz, nie trzeba przekonywać chyba nikogo, kto czasami odwiedza świątynie kulturystyki, ale mimo tego przyjemniej jest poćwiczyć na zewnątrz niż w najlepiej nawet wyposażonej i klimatyzowanej sali.

Po co nam piekło? Jak się okazuje, pełni bardzo pożyteczną rolę

The Great Outdoor Gym Company to firma zajmująca się dostarczaniem siłowni działających na wolnym powietrzu. Jej urządzenia są w związku z tym wodoodporne i niewrażliwe na warunki atmosferyczne, a powodzenie, jakim cieszą się takie obiekty, sprawiło, że producent dostarczył i zbudował już ponad 250 plenerowych siłowni w całej Wielkiej Brytanii.

Od niedawna ofertę firmy uzupełnia nowa siłownia o nazwie Green Heart. Wchodzące w jej skład urządzenia oferują ponadstandardowe możliwości. Niektóre zostały wyposażone w liczniki pokazujące różne dane związane z ćwiczeniami, a one pozwalają np. na zważenie ćwiczącego. Kluczową funkcją tych sprzętów jest jednak ta pozwalająca nie tylko ćwiczyć, ale również produkować prąd.

Wytworzona w ten sposób energia jest wykorzystywana do zasilania samych urządzeń oraz do oświetlania nocą całego obiektu. Siłownię można również podłączyć do publicznej sieci energetycznej albo zasilać dzięki niej okoliczne budynki.

Cały sprzęt został wykonany zgodnie z normami przewidzianymi dla placów zabaw, jest więc bezpieczny dla użytkowników. Co więcej, firma chwali się zastosowaniem dodatkowych wzmocnień, mających zapewnić wandaloodporność. Znając pomysłowość i krzepę wandali to ostatnie wydaje mi się jednak jedynie chwytem marketingowym.

Konkurs Gadżetomanii – „Polacy, nic się nie stało!”

Zobacz również: Samsung Forum 2014

Niezależnie od tego pomysł, by osoby korzystające z siłowni produkowały przy okazji prąd, uważam za rewelacyjny, choć niestety brakuje informacji, jaka jest wydajność takiego obiektu.

Siłownia Green Heart (Fot. Gizmag.com)
Siłownia Green Heart (Fot. Gizmag.com)
Siłownia Green Heart (Fot. Gizmag.com)
Siłownia Green Heart (Fot. Gizmag.com)
Siłownia Green Heart (Fot. Gizmag.com)
Siłownia Green Heart (Fot. Gizmag.com)

Źródło: Gizmag

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja! Polskie Kinetise zwycięzcą europejskich finałów IBM SmartCamp! Będą nas reprezentować w USA Tradycyjna telewizja zniknie za 16 lat? A gdzie tam! Hush - inteligentne zatyczki do uszu. Nie przegapisz ważnych połączeń! Program Orka: Polska kupuje nowe okręty podwodne. Wybierze szwedzki typ A26? Unijni biurokraci, ręce precz od Internetu! Podział Google to absurdalny pomysł Flick - jeden przycisk, by rządzić smartfonem

Popularne w tym tygodniu:

Inteligentne rowery LeEco: wbudowana nawigacja, fitness tracker i komunikator Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? DR ZĄBER Sentry: stworzona w Polsce obudowa o wymiarach konsoli Budynek, który walczy ze smogiem. Jest ratunek dla zatrutych miast! Renesans kaset magnetofonowych: trend na przekór cyfryzacji Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Siłownia jak starożytna galera. Ćwicz, aby dopłynąć do celu! Majsterkowanie dla zaawansowanych: Xbox One S w formie laptopa Aplikacje dla architektury x86 uruchomimy również na procesorach ARM Basslet: nadgarstkowy subwoofer pozwala poczuć odsłuchiwaną muzykę Najbardziej bezużyteczny klawisz na klawiaturze. Do czego służy? Płonące baterie w przyszłości ugasi wbudowany czynnik gaśniczy