DuoPad: przystawka zamienia każdy monitor w ekran dotykowy

Myszka niewygodna, przyzwyczajenie do sterowania w smartfonach i tabletach górą? DuoPad pozwoli na kontrolę dotykiem nawet na zwykłych monitorach i laptopach.

DuoPad to połączenie kamery i dotykowego panelu. Całość pozwala sterować tak, jak na dotykowym ekranie — tyle że na dowolnym komputerze lub laptopie. Jedynym warunkiem jest posiadanie Windows 8, 8.1 lub 10.

DuoPad — dotykowe sterowanie wszędzie

Oczywiście nie stukamy w monitor. Na ekranie mamy imitację ręki, dzięki czemu dokładnie wiadomo, gdzie nasza dłoń się znajduje — ma to sprawiać wrażenie, że faktycznie korzystamy z ekranu dotykowego. Poza tym DuoPad działa jak standardowy dotykowy panel. Możemy po nim przesuwać palce, naciskać, smyrać, żeby przybliżyć lub oddalić. Dokładnie tak jak jest na smartfonach i tabletach.

Pomysł jest bardzo ciekawy, na pewno dużo lepszy od “myszki z projektora”. DuoPad daje nam gwarancję wygody. Stukanie w panel jest przyjemniejsze od walenia palcami w biurko.

Tylko czy DuoPad to poważny konkurent dla myszki? W codziennej pracy raczej nie zamieniłbym “gryzonia” na gadżet z Indiegogo. Widziałbym go za to jako dodatek - do przeglądania Internetu czy grania w proste gry. Choć, prawdę mówiąc, myszka w dłoni wcale mi nie przeszkadza.

Myszka w podróży

Tyle że to wciąż gadżet, z którego będziemy korzystać przede wszystkim siedząc przy biurku. Nie wyobrażam sobie leżenia z nim w łóżku, nie mówiąc już o podróżach. A w takich przypadkach myszka ciągle radzi sobie bardzo dobrze i wszędzie jest dla niej miejsce. Może to właśnie klucz do sukcesu?

Zobacz również: GoPro 3D

Jeśli jednak komuś tradycyjna myszka zbrzydła, a 89 dolarów nie jest zaporową ceną, to warto zainteresować się zbiórką na Indiegogo. Twórcom idzie tam całkiem nieźle, bo zebrali już ponad pięć tysięcy dolarów. Cel to 30 tysięcy “zielonych”.

Zobacz więcej artykułów z serii: Gadżet dnia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Gadżetomania TV: Czy wiesz od jak dawna ludzkości towarzyszy wibrator? E-państwo to wciąż pieśń przyszłości. Urzędy nie chcą rezygnować z papieru Nowy Ford S-Max pogromcą fotoradarów i drogówki. Samochód sam dostosuje się do przepisowej prędkości HYT H3: fascynujący zegarek hydromechaniczny. Pokazuje czas za pomocą cieczy Chcesz słodycze? Idź biegać! Pudełko kSafe otworzy się jeśli zrealizujemy cel W czym Koreańczycy byli pierwsi? Poznaj najważniejsze rekordy LG

Popularne w tym tygodniu:

Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych Optane SSD DC P4800X: pierwszy dysk Intela z pamięcią 3D XPoint Epson PaperLab: biurowe urządzenie do wydajnego recyklingu papieru Oregon SHE101: czujnik jakości powietrza z funkcją powerbanku LG 32UD99: monitor 32” z 4K i HDR trafił do pierwszych sklepów CAMEO360: najmniejsza kamera sferyczna 4K na świecie SHFT IQ: wirtualny trener biegania korzystający ze sztucznej inteligencji ET Mini: mobilny projektor z bezprzewodowym strumieniowaniem wideo Asus ROG Swift PG258Q: gamingowy monitor z odświeżaniem aż 240 Hz