SnapPower: USB w kontakcie. Za duża ładowarka przestanie być problemem

SnapPower to kontakt gadżetomaniaka. Niestety, tylko dlatego mieszkającego w Stanach Zjednoczonych i krajach Ameryki Południowej.

Coraz więcej urządzeń ładuje się poprzez port USB. Co za tym idzie, potrzebują specjalnej ładowarki lub mogą być podładowane na komputerze — jak np. Kindle, który wykorzystuje do tego kabelek.

Sęk w tym, że o dodatkowej ładowarce często zapominamy lub nie mamy dla niej miejsca. Niektóre z nich, umożliwiające ładowanie przez USB, są spore i nie mieszczą się w kontakcie schowanym za szafką lub gdy jest podłączone inne urządzenie. Kłopot.

SnapPower — USB w ścianie

Jak sobie z tym poradzić? Kupić gniazdko, które port USB już ma. Jak SnapPower.

Największą zaletą SnapPower jest łatwość wymiany. Zrobi to każdy — wystarczy wykręcić stare gniazdko i przykręcić SnapPower. Nic więcej nie trzeba robić, elektryk nie jest konieczne.

Pozostałe, “zwykłe” wejścia będą działać, nawet wtedy, gdy przez kabelek USB podłączymy czytnik lub smartfon. To po prostu dodatkowy “port” w standardowym, domowym kontakcie. Przystosowany do współczesnych urządzeń.

To olbrzymia wygoda i ułatwienie. Nie trzeba męczyć się z wielkimi ładowarkami, wystarczy prosty, niewielki, nikomu nieprzeszkadzający kabelek.

Zachwyceni? Niestety, SnapPower to nie jest gadżet, który działać będzie w Polsce. Cieszyć mogą się mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Kanady i Ameryki Południowej.

Czekamy jednak na europejskich naśladowców - 14 dolarów za ułatwienie życia, na dodatek w tak banalny sposób, to nie tak dużo. Właśnie tyle SnapPower kosztuje na Kickstarterze.

Zobacz więcej artykułów z serii: Gadżet dnia

Podziel się:

Także w kategorii Technologie:

Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Gadżetomania TV: Czy wiesz od jak dawna ludzkości towarzyszy wibrator? Połóż, postaw, trzymaj w dłoni, powieś, czyli Lenovo Yoga Tablet 2 Pro w praktyce Idzie nowe? A gdzie tam! Polacy wciąż uwielbiają tradycyjną telewizję Z Loxet każde auto będzie bezpieczne. Możesz się o tym przekonać - Polacy chcą, żeby ktoś ukradł ich samochód! Facebook Was śledzi, nawet jeśli nie macie w nim konta 12-godzinne zmiany i tysiące komentarzy dziennie. Jak działają zawodowi rosyjscy trolle? Spojrzenie w przyszłość - jakie będą media i cyfrowa rozrywka za 20 lat? Grifta: modułowy pad. Kontroler pogodzi pecetowców i konsolowców Film dnia. Spray dla rowerzystów. Będą doskonale widoczni w nocy! Facebookowi złodzieje przeginają! Teraz naciągają na żywe ofiary katastrofy Airbusa Powstaje ASPN - następca GPS. Dlaczego DARPA nie ufa nawigacji satelitarnej? Zmiana czasu? Nie zauważyłem! Update algorytmu Google'a. Nadchodzą zmiany! Co to oznacza dla blogerów? Armia robotów zastąpi pracowników Amazona? Tak, bo to ma sens

Popularne w tym tygodniu:

Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Developerzy Microsoftu zdradzają tajemnicę datowania sterowników na 2006 rok Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Fast Forward Gita: inteligentny osobisty transporter zaskakuje możliwościami W dobie Internetu rzeczy hakerzy mogą zaatakować nawet przez lodówkę. Wywiad z Karoliną Małagocką z F-Secure Growler Chill: inteligentny domowy nalewak do piw kraftowych