Ścienny smart-watch. Coolest Clock: zegar projekcyjny wyświetli nie tylko godzinę

Smart-watch na ręce, w domu - Coolest Clock. Dzięki temu ze ściennego zegara odczytamy powiadomienia i proste informacje z Sieci.

Nawet najładniejszy zegar ma prostą wadę — nie zmienia się. Wzór jest jeden i zawsze ten sam, nie licząc ewentualnych samodzielnych modyfikacji. Coolest Clock już na starcie ma przewagę: projektor wyświetla różne rodzaje tarcz.

Zegar jak talerz? Proszę bardzo, pora obiadowa, wskakuje taki wzór:

Deszcz pada, a my chcemy trochę słońca? Godzinę wyświetlamy w ten sposób:

Miłośnik zwierząt może postawić na… zegar w kształcie jelenia. Bo czemu nie? Wybór jest olbrzymi.

Coolest Clock pełni również funkcję domowego, ściennego smart-watcha. Na wyświetlanej tarczy znaleźć się mogą powiadomienia z Facebooka, wpisy z Twittera, newsy z serwisów czy prognozę pogody. Wszystkim zarządza się za pomocą specjalnej smartfonowej aplikacji.

Zegar z projektora może zastąpić też zwykły kalendarz czy tablicę z notatkami. Lista zakupów zamiast na lodówce wyświetlana jest za pomocą Coolest Clock. Zebrane przez twórców fundusze pozwoliły na dodanie głośnika, dzięki czemu za pomocą zegarka będzie można słuchać muzyki lub radia.

Coolest Clock nie jest tanią zabawką. Na Indiegogo zegar można kupić za 199 dolarów, a to i tak promocyjna cena — w sklepie trzeba będzie zapłacić 299 dolarów. Mimo to chętnych nie brakuje, bo na crowdfundingowym serwisie autorzy zebrali prawie 250 tysięcy “zielonych”.

Gospodynie domowe i osoby przebywające częściej w domu niż poza nim też chcą mieć swój własny smart-watch. Tyle że na ścianie.

Zobacz więcej artykułów z serii: Gadżet dnia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Gadżetomania TV: Czy wiesz od jak dawna ludzkości towarzyszy wibrator? Przegląd najciekawszych zdjęć zrobionych topowymi smartfonami LG Rakieta elektromagnetyczna CHAMP. Jeden nalot usmaży całą elektronikę w okolicy! Pasywny egzoszkielet działa jak siedmiomilowe buty i nie potrzebuje zasilania! Upadek OnLive: rewolucja odłożona w czasie. Wciąż wierzę w granie w chmurze! SnapPower: USB w kontakcie. Za duża ładowarka przestanie być problemem InfiniteUSB: kablowa stonoga. Świetnie pomyślany HUB upiększy biurko Połóż, postaw, trzymaj w dłoni, powieś, czyli Lenovo Yoga Tablet 2 Pro w praktyce Idzie nowe? A gdzie tam! Polacy wciąż uwielbiają tradycyjną telewizję Z Loxet każde auto będzie bezpieczne. Możesz się o tym przekonać - Polacy chcą, żeby ktoś ukradł ich samochód! Facebook Was śledzi, nawet jeśli nie macie w nim konta 12-godzinne zmiany i tysiące komentarzy dziennie. Jak działają zawodowi rosyjscy trolle? Spojrzenie w przyszłość - jakie będą media i cyfrowa rozrywka za 20 lat? Grifta: modułowy pad. Kontroler pogodzi pecetowców i konsolowców

Popularne w tym tygodniu:

Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Developerzy Microsoftu zdradzają tajemnicę datowania sterowników na 2006 rok Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Fast Forward Gita: inteligentny osobisty transporter zaskakuje możliwościami W dobie Internetu rzeczy hakerzy mogą zaatakować nawet przez lodówkę. Wywiad z Karoliną Małagocką z F-Secure Growler Chill: inteligentny domowy nalewak do piw kraftowych