Koniec z przypalonym jedzeniem. Meld: kuchenna gałka, która automatycznie zmieni temperaturę

Dzięki Meld każdy może przyrządzić idealne danie. No dobra, nawet jeśli nie będzie smakowało, to na pewno nie będzie niedogotowane lub przypalone.

Zdjęcie kucharza pochodzi z serwisu shutterstock.com

Zdjęcie kucharza pochodzi z serwisu shutterstock.com

Posiadając kuchenkę MAID nie trzeba martwić się o temperaturę — urządzenie samo wszystkim zarządza, pobierając przepisy z Internetu. Sęk w tym, że to gadżet dla osób, które wymieniają kuchenne sprzęty. A co z tymi, którzy nie chcą kupować nowego urządzenia, tylko udoskonalić istniejące?

Meld: inteligentna kuchnia

Należy kupić Meld, czyli inteligentne pokrętło do kuchenki. Meld zastępuje tradycyjną gałkę. Mózgiem urządzenia nie jest człowiek, a aplikacja współpracująca z termometrem zamieszczonym w gotującej się potrawie.

Te trzy gadżety współpracują razem, wyręczając nas w kuchni. Meld o wymaganej temperaturze dowiaduje się z aplikacji i zamieszczonej w niej bazie przepisów. O temperaturze potrawy wie dzięki znajdującemu się w niej termometrowi. Wystarczy wskazać szykowane danie i gotowe.

Cały proces przebiega więc automatycznie. Meld wie, kiedy należy podwyższyć ogień lub kiedy trzeba zmniejszyć temperaturę. Zadaniem kucharza jest odpowiedni dobór składników i wrzucanie ich we właściwym czasie.

Spokojnie, nawet amatorzy sobie poradzą, właśnie dzięki aplikacji. Ta krok po kroku wyjaśnia, co należy w danej chwili zrobić. Gotowanie jeszcze nigdy nie było tak proste?

Uwielbiam takie gadżety. Dodają inteligencji istniejącym sprzętom. sprawiając, że nawet stara kuchenka może mieć nowoczesne funkcje. Mogłoby się wydawać, że dom stanie się “smart” dopiero wtedy, gdy zainwestujemy w nowe urządzenia, tymczasem wystarczy jedno pokrętło, by w kuchni żyło nam się lepiej i wygodniej.

Nietanie gotowanie

Sęk w tym, że Meld to nie jest tani gadżet. Jedno pokrętło kosztuje na Kickstarterze 130 dolarów. Tak, zgadliście, to promocyjna cena. W sklepie chętni zapłacą już 150 dolarów.

Zobacz również: Samsung Forum 2014

Plusem Meld jest fakt, że działa niemal z każdą gazową lub elektryczną kuchenką.

Zobacz więcej artykułów z serii: Gadżet dnia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Gadżetomania TV: Czy wiesz od jak dawna ludzkości towarzyszy wibrator? Pomysłowość Koreańczyków nie zna granic. Tak LG promuje swoje produkty Przegląd najciekawszych zdjęć zrobionych topowymi smartfonami LG Ścienny smart-watch. Coolest Clock: zegar projekcyjny wyświetli nie tylko godzinę Piezoelektryczne skrzypce przyszłości z drukarki 3D. Ten instrument wygląda jak broń predatora! Rakieta elektromagnetyczna CHAMP. Jeden nalot usmaży całą elektronikę w okolicy! Pasywny egzoszkielet działa jak siedmiomilowe buty i nie potrzebuje zasilania! Upadek OnLive: rewolucja odłożona w czasie. Wciąż wierzę w granie w chmurze! SnapPower: USB w kontakcie. Za duża ładowarka przestanie być problemem InfiniteUSB: kablowa stonoga. Świetnie pomyślany HUB upiększy biurko Połóż, postaw, trzymaj w dłoni, powieś, czyli Lenovo Yoga Tablet 2 Pro w praktyce Idzie nowe? A gdzie tam! Polacy wciąż uwielbiają tradycyjną telewizję Z Loxet każde auto będzie bezpieczne. Możesz się o tym przekonać - Polacy chcą, żeby ktoś ukradł ich samochód! Facebook Was śledzi, nawet jeśli nie macie w nim konta

Popularne w tym tygodniu:

Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Developerzy Microsoftu zdradzają tajemnicę datowania sterowników na 2006 rok Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Fast Forward Gita: inteligentny osobisty transporter zaskakuje możliwościami W dobie Internetu rzeczy hakerzy mogą zaatakować nawet przez lodówkę. Wywiad z Karoliną Małagocką z F-Secure Growler Chill: inteligentny domowy nalewak do piw kraftowych