Cu.Braker: świecąca kostka Rubika pokaże jak naładowana jest bateria. I odetnie ją od prądu

Cu.Braker może i nie jest gadżetem, który odmieni nasze życie, czyniąc je lepszym. Ale co z tego, skoro wygląda ciekawie i niebanalnie?

Zdjęcie płonącego telefonu pochodzi z serwisu shutterstock.com

Zdjęcie płonącego telefonu pochodzi z serwisu shutterstock.com

Teorie na ten temat są różne. Jedni uważają, że zostawienie gadżetu ładującego się dłużej niż powinien jest nieszkodliwe, bo po osiągnięciu sto procent urządzenie przestaje ładować. Znajdziemy jednak opinie, że lepiej nie przesadzać i nie zostawiać sprzętu podpiętego do gniazdka.

Jedno jest pewne: twórca Cu.Braker należy do tej drugiej grupy. I dlatego przygotował urządzenie, które w sprytny sposób pokaże nam, kiedy powinniśmy odłączyć sprzęt od ładowarki.

Cu.Braker — ładowarka jak kostka Rubika

Znamy to uczucie — czasami nie wiadomo, czy sprzęt już się naładował, czy jeszcze musi być podpięty. Cu.Braker ten problem pierwszego świata eliminuje poprzez… wyświetlanie. Zapalone kwadraciki symbolizują stan baterii. Proste, logiczne, oczywiste.

Dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą przesadzić i w odpowiednim momencie skończyć ładowanie. Niby dzisiaj to także jest możliwe, ale wymaga od nas małej aktywności: trzeba podejść, odłączyć, sprawdzić. Przy Cu.Braker wystarczy zerknąć na kostkę i wszystko staje się jasne. Dosłownie.

Pożyteczne z… przyjemnym, bo Cu.Braker wygląda po prostu fajnie. Owszem, problemem ładowarki jest to, że zajmuje miejsce i obok nic już raczej się nie wciśnie. Ale przynajmniej mamy sympatyczny, oryginalny widok. Cu.Braker sprawi, że nawet biała listwa nie będzie aż tak tragiczna.

Zobacz również: Gadżet tygodnia: Oculus Rift

Cu.Braker ma też jeszcze jedną zaletę - odcina prąd, gdy bateria będzie naładowana w stu procentach. Niektóre sprzęty robią to same, ale dla pewności można skorzystać z tej opcji. Tym bardziej że Cu.Braker “przekręca” się automatycznie. Nie ma ryzyka, że przez nasze zapominalstwo sprzęt się uszkodzi.

Wady? No cóż, Cu.Braker to na razie tylko idea. Nie wiadomo czy i kiedy gadżet trafi do sprzedaży. Chcielibyście mieć taką świecącą ładującą kostkę?

Zobacz więcej artykułów z serii: Gadżet dnia

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Gadżetomania TV: Czy wiesz od jak dawna ludzkości towarzyszy wibrator? Pomysłowość Koreańczyków nie zna granic. Tak LG promuje swoje produkty Tęsknie za czasami, kiedy konsola była konsolą. Znowu chcę tylko wkładać płytę i grać! Autonomiczny samochód Delphi przejechał przez całe Stany Zjednoczone. Czas na testy w Europie! Paweł Kukiz detronizuje "krula" i pokazuje, jak wykorzystać Internet w kampanii wyborczej Rozwód przez Facebooka? To wcale nie taki absurd Przegląd najciekawszych zdjęć zrobionych topowymi smartfonami LG Koniec z przypalonym jedzeniem. Meld: kuchenna gałka, która automatycznie zmieni temperaturę Ścienny smart-watch. Coolest Clock: zegar projekcyjny wyświetli nie tylko godzinę Piezoelektryczne skrzypce przyszłości z drukarki 3D. Ten instrument wygląda jak broń predatora! Rakieta elektromagnetyczna CHAMP. Jeden nalot usmaży całą elektronikę w okolicy! Pasywny egzoszkielet działa jak siedmiomilowe buty i nie potrzebuje zasilania! Upadek OnLive: rewolucja odłożona w czasie. Wciąż wierzę w granie w chmurze! SnapPower: USB w kontakcie. Za duża ładowarka przestanie być problemem

Popularne w tym tygodniu:

Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Developerzy Microsoftu zdradzają tajemnicę datowania sterowników na 2006 rok Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Fast Forward Gita: inteligentny osobisty transporter zaskakuje możliwościami W dobie Internetu rzeczy hakerzy mogą zaatakować nawet przez lodówkę. Wywiad z Karoliną Małagocką z F-Secure Growler Chill: inteligentny domowy nalewak do piw kraftowych