Najdziwniejsze bronie świata

Łamacz mieczy, chopesz, młot lucerneński czy kpinga - na całym świecie przez wieki powstawało wiele różnych broni, znacznie mniej popularnych od szabel czy mieczy. Znasz je wszystkie?

Zdjęcie kobiety z bronią pochodzi z serwisu Shutterstock

Zdjęcie kobiety z bronią pochodzi z serwisu Shutterstock

Ten artykuł ma 7 stron:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym walczyła Gogo Yubari z „Kill Billa”
  • jakiej broni używała wojownicza księżniczka Xena
  • dlaczego sztylety asasynów miały nietypowy kształt
  • jak wygląda lewak
  • dlaczego istnieją miecze z giętkimi ostrzami ze stalowej taśmy

Młot lucerneński

Młot lucerneński

W swojej podstawowej wersji młot lucerneński był młotem z kolcem, osadzonym na długim drzewcu. Zachowały się jednak źródła, wspominające o mniej typowej wersji tej broni – młot był wyposażony w schowek, z którego, po wykonaniu odpowiedniego zamachu, wylatywał łańcuch z obciążeniem, który oplatał się wokół nóg przeciwnika. Skorpion z Mortal Kombat byłby dumny!

Macuahuitl

Macuahuitl

Aztekowie potrafili wprawdzie budować wielkie piramidy, tworzyć metropolie liczące setki tysięcy mieszkańców i składać krwawe ofiary, ale metalurgia pozostała dla nich zagadką. A ponieważ chęć zabijania się nawzajem nie była u nich słabsza niż w innych zakątkach globu, wymyślili substytut miecza, czyli macuahuit. Była to drewniana pałka, w której umieszczono obok siebie kawałki obsydianu, tworzące ostrza.

Ten mężczyzna walczył mieczem o konsolę

Mężczyzna widoczny na zdjęciu pomalował twarz markerem, uzbroił się w wielki miecz i postanowił za jego pomocą walczyć o to, co dla każdego…

Zobacz również: ASIMO - robot gra w piłkę

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu 24 pechowych wynalazców, których zabiły własne wynalazki Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej 8 najpotężniejszych pancerników, jakie kiedykolwiek pływały po morzach Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano Najdziwniejsze czołgi i pojazdy wojskowe świata 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Najbardziej niedocenione czołgi II wojny światowej Biometria behawioralna: na nic TOR i szyfrowanie. Tożsamość online zdradzi nasze ciało Pierwszy robot zyskał samoświadomość? To nie Skynet, tylko teatrzyk dla gawiedzi Organiczny komputer: mózgi czterech szczurów połączone w jeden kolektywny umysł Wszyscy umrzemy? Google postanowił to sprawdzić i tworzy lekarstwo na śmierć Laboratorium w kieszeni. Jak zrobić test ciążowy ze smartfona? Energia z powietrza – to naprawdę działa! Nikola Tesla byłby zachwycony Drużyna z Rzeszowa zbudowała najlepszy łazik marsjański na świecie. I tak zmarnujemy ten sukces Historia komputerowej klawiatury według Tomka Kreczmara Gadżetomania TV: Czy wiesz kto wynalazł lodowkę? LightSail, czyli żaglowce w Kosmosie. Ruszają próby sondy kosmicznej z żaglem!

Popularne w tym tygodniu:

Sztuczki sprzedawców, na które musisz uważać