ThermaCell: odstraszacz komarów zasilany gazem

Jak poradzić sobie z uciążliwymi komarami? Podłącz ThermaCell do gazu, a owady przestaną być problemem!

  1. Jak skutecznie odstraszyć komary?
  2. W jaki sposób chryzantemy odstraszają intruzów?
  3. Który gadżet zapewni nam wolny od komarów wieczór przy ognisku?

Skuteczny środek na komary

Wystarczy usiąść wieczorem nad brzegiem jeziora i rozpalić grill albo ognisko. Albo wybrać się na długi spacer z Pokemonami. Albo po prostu położyć się na łóżku i gapić w sufit, by pojawiły się one.

Krwiożercze bestie, spragnione ludzkiej krwi nienasycone samice, które opuściły Mordor i rozpanoszyły się na ziemi tylko po to, by psuć nam każdą chwilę, która – bez nich – mogłaby być tak piękna.

Sposobów na komary jest wiele – od różnych smarowideł, poprzez elektroniczne odstraszacze po rozwiązania ostateczne w postaci ręcznych miotaczy ognia. Jeśli jednak nie mamy w pobliżu źródła zasilania albo nie chcemy spopielić najbliższej okolicy, warto zainteresować się nieco bardziej finezyjnym, a przy tym skutecznym rozwiązaniem.

Chryzantemą w komara!

Zaprezentowała je niedawno firma ThermaCell. To producent z długimi tradycjami, wytwarzający od lat odstraszacze przeciwko komarom, wykorzystywane m.in. przez wojsko. Tym razem ThermaCell zaproponował coś wyjątkowo ciekawego: odstraszczacz z własnym źródłem zasilania, czyli idealny sprzęt na dalsze wycieczki czy odpoczynek w plenerze.

Gadżet składa się z dwóch części. Pierwsza to właściwe urządzenie, zawierające wkład, który pod wpływem ciepła wydziela alletrynę, czyli syntetyczny odpowiednik substancji, którą chryzantemy bronią się przed szkodnikami.

Zobacz również: Pierwszy telewizor OLED Ultra HD 4K

Z naszego punktu widzenia istotne jest, że jest to środek odstraszający owady. Alletryna robi to na tyle skutecznie, że – jak zapewnia producent – pozwala pozbyć się z okolicy nawet 96 proc. latających intruzów, tworząc wokół nas 4,5-metrową oazę spokoju.

Odstraszacz komarów jak kuchenka turystyczna

Ciekawa jest druga część urządzenia, zawierająca źródło zasilania. Nie jest to jednak akumulator, a zwykły kartusz z gazem, stosowany m.in. w kuchenkach turystycznych. 100-gramowy pojemnik ma wystarczyć aż na 80 godzin odstraszania komarów, co wydaje się całkiem niezłym wynikiem. Poza zasilaniem trzeba również pamiętać o wymianie wkładu z alletryną – w ofercie znajdują się 4- i 12-godzinne.

Niestety, na koniec najgorsza informacja: ten pomysłowy gadżet trafi do sprzedaży dopiero na wiosnę 2017 roku. Jeden zestaw ma kosztować 40 dolarów.

Źródło: Gizmag, ThermaCell

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić