Brawo Polacy! Polski gadżet erotyczny doradzi, jak zwiększyć przyjemność z seksu

„Więcej ludzi uprawia seks, niż sport” - polski startup postawił wszystko na jedną kartę: zaprojektował tracker, mierzący aktywność seksualną użytkowników.

  1. Czego nie mierzą sportowe trackery?
  2. Jak poprawić jakość seksu?
  3. Jak działa urządzenie Lovely?

Kickstarter nie lubi gadżetów erotycznych?

50 tys. dolarów, nagroda za pierwsze miejsce w konkursie strtupów i – przede wszystkim – kontakty z inwestorami, gotowymi wesprzeć odważny projekt. Udział w konkursie Tech Open Air okazał się przełomem, dzięki któremu młoda, polska firma Lovely ma szansę wypłynąć na szerokie wody.

Sukces jest tym większy, że początkowo piętrzyły się przed nią trudności: Kickstarter odmówił rozpoczęcia kampanii crowdfundingowej, a użytkownicy konkurencyjnego Indiegogo nie docenili pomysłu. Czym Lovely usiłuje podbić świat?

Lovely: tracker mierzący aktywność seksualną

Dziełem polskiego startupu jest erotyczny gadżet o nazwie Lovely. Lovely jest nakładką na penisa, która monitoruje aktywność użytkownika w czasie seksu, a przy okazji – poprzez wibracje — stymuluje dodatkowo kobietę. W praktyce to odpowiednik niezliczonych sportowych trackerów, tylko zamiast kroków, sposobu biegania czy jakości snu monitoruje seks.

Dane są przesyłane do aplikacji mobilnej, w której partnerzy – już po stosunku – wybierają zastosowane pozycje oraz oceniają poziom własnej satysfakcji. Wszystko to ma na celu opracowanie spersonalizowanych wskazówek, które mają podnieść jakość życia seksualnego obojga partnerów.

Co istotne, Lovely nie jest wyłącznie dziełem entuzjastów nowych technologii – powstał po konsultacjach z seksuologami i specjalistami od motoryki ludzkiego ciała, co ma zagwarantować poprawną analizę zebranych danych i użyteczność udzielanych przez aplikację wskazówek czy sugestii, dotyczących nowych pozycji.

Kto podzieli się wynikami?

Prezentacja, którą Piotr Konik przygotował na Tech Open Air okazała się przekonująca – Lovely pokonał międzynarodową konkurencję i zdobył główną nagrodę. Kluczowe są jednak w tym przypadku wspomniane wcześniej kontakty z inwestorami, którzy uwierzyli w Lovely i zapewniając mu finansowanie sprawili, że gadżet niebawem ma trafić na sklepowe półki.

Oglądając prezentację Lovely i dedykowanej gadżetowi aplikacji uderzył mnie jednak brak jednej, istotnej funkcji. Czyżby twórcy Lovely zapomnieli, co stanowi o sile aplikacji takich, jak choć by Endomondo? Gadżet może być dopracowany, a udostępniane przez aplikację wskazówki użyteczne, ale czy w czasach, gdy życie wielu osób toczy się na Facebooku i Snapchacie, można liczyć na sukces, nie oferując użytkownikom funkcji „Udostępnij?”

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Nieznane samoloty polskich konstruktorów, które nigdy nie weszły do produkcji Philips Smart Health: nowa linia produktów dla dbających o zdrowie i uprawiających sport Chińczycy naprawdę to zbudowali! Ten autobus jeździ nad samochodami Plextor M8Pe: dyski SSD kilkukrotnie szybsze od SATA III

Popularne w tym tygodniu:

Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Developerzy Microsoftu zdradzają tajemnicę datowania sterowników na 2006 rok Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. W dobie Internetu rzeczy hakerzy mogą zaatakować nawet przez lodówkę. Wywiad z Karoliną Małagocką z F-Secure Tex-lock: lekkie i zaskakująco wytrzymałe zapięcie rowerowe Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką