Mały soundbar z idealnym dźwiękiem? Czy to możliwe?

Fot. martinlogan.com

Fot. martinlogan.com

Firma MartinLogan twierdzi, że właśnie udało się jej to osiągnąć. Najnowszy produkt z linii Motion – model Vision, to pięciokanałowy soundbar do powieszenia bezpośrednio pod telewizorem.

Urządzenie zdecydowanie nie należy do dużych głośników: jego wymiary to tylko 12,7 x 101,3 x 14,8 cm, a waga to 9,3 kg. Jednak elementy składowe robią wrażenie.

Panel wyposażono w trzy tweetery, cztery woofery o średnicy 4 cali, a także DSP oraz siedem wzmacniaczy cyfrowych, których łączna moc to 100 W.

Zakres przenoszonych częstotliwości może nie jest specjalnie imponujący (patrząc z dołu: 43 – 23 000 Hz), ale zamysłem producenta jest, aby Vision współpracował w zewnętrznym subwooferem. W tym celu wyposażony został w analogowe złącze RCA oraz w bezprzewodowy system SWT-2, pozwalający na podłączenie dedykowanego bezprzewodowego sprzętu.

Mały i drogi, ale czy zastąpi głośniki w TV? (fot martinlogan.com)

Urządzenie wyposażono w komplet złączy audio — zarówno cyfrowych, jak i analogowych — są więc: dwa optyczne SPDIF, 1 x coaxial SPDIF oraz para analogowych RCA (chinch).

Bezprzewodowy subwoofer sterowany tabletem

Cena rynkowa sprzętu jest dość wysoka – 1500 dol. Sporo, jak za soundbara. Czy faktycznie zapewni on tak doskonałą jakość dźwięku, jak twierdzi producent? Niestety trochę w to wątpię. Przecież praw fizyki nie da się oszukać… Ale klientów już tak.

Zobacz również: Wideorecenzja: Lenovo IdeaPad U300

Źródło: MartinLogan

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja! Polskie Kinetise zwycięzcą europejskich finałów IBM SmartCamp! Będą nas reprezentować w USA

Popularne w tym tygodniu:

Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Developerzy Microsoftu zdradzają tajemnicę datowania sterowników na 2006 rok Tex-lock: lekkie i zaskakująco wytrzymałe zapięcie rowerowe Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Bond: każde sterowane pilotem urządzenie może być inteligentne Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Analogue Nt Mini: klasyczny NES w luksusowej odsłonie