Mały soundbar z idealnym dźwiękiem? Czy to możliwe?

Fot. martinlogan.com

Fot. martinlogan.com

Firma MartinLogan twierdzi, że właśnie udało się jej to osiągnąć. Najnowszy produkt z linii Motion – model Vision, to pięciokanałowy soundbar do powieszenia bezpośrednio pod telewizorem.

Urządzenie zdecydowanie nie należy do dużych głośników: jego wymiary to tylko 12,7 x 101,3 x 14,8 cm, a waga to 9,3 kg. Jednak elementy składowe robią wrażenie.

Panel wyposażono w trzy tweetery, cztery woofery o średnicy 4 cali, a także DSP oraz siedem wzmacniaczy cyfrowych, których łączna moc to 100 W.

Zakres przenoszonych częstotliwości może nie jest specjalnie imponujący (patrząc z dołu: 43 – 23 000 Hz), ale zamysłem producenta jest, aby Vision współpracował w zewnętrznym subwooferem. W tym celu wyposażony został w analogowe złącze RCA oraz w bezprzewodowy system SWT-2, pozwalający na podłączenie dedykowanego bezprzewodowego sprzętu.

Mały i drogi, ale czy zastąpi głośniki w TV? (fot martinlogan.com)

Urządzenie wyposażono w komplet złączy audio — zarówno cyfrowych, jak i analogowych — są więc: dwa optyczne SPDIF, 1 x coaxial SPDIF oraz para analogowych RCA (chinch).

Bezprzewodowy subwoofer sterowany tabletem

Cena rynkowa sprzętu jest dość wysoka – 1500 dol. Sporo, jak za soundbara. Czy faktycznie zapewni on tak doskonałą jakość dźwięku, jak twierdzi producent? Niestety trochę w to wątpię. Przecież praw fizyki nie da się oszukać… Ale klientów już tak.

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Asus Transformer

Źródło: MartinLogan

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja! Polskie Kinetise zwycięzcą europejskich finałów IBM SmartCamp! Będą nas reprezentować w USA Tradycyjna telewizja zniknie za 16 lat? A gdzie tam! Hush - inteligentne zatyczki do uszu. Nie przegapisz ważnych połączeń! Program Orka: Polska kupuje nowe okręty podwodne. Wybierze szwedzki typ A26? Unijni biurokraci, ręce precz od Internetu! Podział Google to absurdalny pomysł Flick - jeden przycisk, by rządzić smartfonem

Popularne w tym tygodniu:

Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? DR ZĄBER Sentry: stworzona w Polsce obudowa o wymiarach konsoli Polak wyrzuci, Szwed naprawi. Dlaczego tak łatwo tracimy pieniądze? Budynek, który walczy ze smogiem. Jest ratunek dla zatrutych miast! Renesans kaset magnetofonowych: trend na przekór cyfryzacji Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Majsterkowanie dla zaawansowanych: Xbox One S w formie laptopa Aplikacje dla architektury x86 uruchomimy również na procesorach ARM Najbardziej bezużyteczny klawisz na klawiaturze. Do czego służy? Płonące baterie w przyszłości ugasi wbudowany czynnik gaśniczy Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Icaros: przyrząd do ćwiczeń fizycznych podczas gry w VR