Tydzień z Gadżetomanią #5. Darknet, czołgi i ubieralna elektronika, a do tego konkurs z VPN-ami do wygrania

Najbliższe dni to okazja do bliższego przyjrzenia się zagadnieniom, związanym z ubieralną elektroniką. Choć poświecimy sporo uwagi branży wearables, nie zaniedbujemy również innych kwestii. O czym przeczytacie na Gadżetomanii w tym tygodniu?

Technologie ubieralne to przyszłość elektroniki. Po etapach rozwoju gdy – jak komputery – działała obok nas, poprzez etap kiedy – jak smartfony – nosimy ją przy sobie nadszedł czas, gdy coraz więcej urządzeń pracuje w bezpośrednim kontakcie z naszymi ciałami.

Futurolodzy przekonują, że to tylko przejściowy etap na drodze do zatarcia granicy pomiędzy naszym ciałem a maszynami, jednak na razie granica ta jest dość wyraźnie zaznaczona.

O niej i o różnych urządzeniach, zaliczanych do elektroniki ubieralnej przeczytacie w tym tygodniu w naszym serwisie – w najbliższych dniach opublikujemy więcej artykułów, poświęconych wearables, zaczynając tym samym cykl tygodni tematycznych.

Nie znaczy to jednak, że zaniedbamy inne zagadnienia – w najbliższych dniach przeczytacie m.in. artykuł o Darknecie, wyjaśniający czym jest, jak działa i do czego służy część Internetu, określana taką właśnie nazwą.

Osoby troszczące się o swoją prywatność będą miały okazję wygrać abonament na VPN, a w serwisie, poza bieżącymi wiadomościami ze świata technologii, pojawi się również zapowiadany poprzednio tekst, poświęcony współczesnym czołgom.

Korzystając z okazji chcemy Wam również podziękować za śledzenie nas na Facebooku – liczba fanów profilu Gadżetomanii przekroczyła niedawno 35 tysięcy i rośnie w szybkim tempie. Dziękujemy!

Poniżej znajdziecie listę opublikowanych niedawno artykułów, których szkoda byłoby nie przeczytać:

Zobacz również: Lodówka z Androidem

Zobacz więcej artykułów z serii: Tydzień w Kosmosie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Te samoloty mają nas bronić! Jakim sprzętem dysponuje polskie lotnictwo? Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? 10 najciekawszych wearables innych niż smartwatche Japonia zbuduje najszybszy superkomputer na świecie Sztuczna inteligencja Google Translate tłumaczy także te języki, których jej nie uczono Produkty LG przecenione na Black Friday i Cyber Monday Baterię przyszłości w kilka sekund naładujemy na cały tydzień Czarny Piątek i Cybernetyczny Poniedziałek: przegląd promocji i najlepszych ofert Seks mniej ważny od bezpieczeństwa online - uważa 39 proc. Amerykanów Nieznane samoloty polskich konstruktorów, które nigdy nie weszły do produkcji Canon XEED 4K600STZ: profesjonalny projektor instalacyjny 4K HDR Era eksaflopsów, czyli kolejna generacja amerykańskich superkomputerów Drony DJI Mavic Pro i Inspire 2. Relacja z premiery i wywiad z przedstawicielem DJI Apple po 17 latach wycofuje się z produkcji routerów Przyroda kontratakuje. Ziemia jak Pandora z „Avatara”: zwierzęta atakują górnicze drony Kaspersky OS: system operacyjny, któremu nie zagrozi żaden haker Dashbot: inteligentny samochodowy odtwarzacz, nawigacja i telefon Wszystko o nowych gamingowych monitorach LG 21:9 Sprawdziłem najnowsze gamingowe monitory LG 21:9. Robią ogromne wrażenie [wideo] Projekt Golem: globalny superkomputer tworzony przez Polaków

Popularne w tym tygodniu:

Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? DR ZĄBER Sentry: stworzona w Polsce obudowa o wymiarach konsoli Polak wyrzuci, Szwed naprawi. Dlaczego tak łatwo tracimy pieniądze? Budynek, który walczy ze smogiem. Jest ratunek dla zatrutych miast! Renesans kaset magnetofonowych: trend na przekór cyfryzacji Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Majsterkowanie dla zaawansowanych: Xbox One S w formie laptopa Aplikacje dla architektury x86 uruchomimy również na procesorach ARM Najbardziej bezużyteczny klawisz na klawiaturze. Do czego służy? Płonące baterie w przyszłości ugasi wbudowany czynnik gaśniczy Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Icaros: przyrząd do ćwiczeń fizycznych podczas gry w VR