Tydzień z Gadżetomanią #5. Darknet, czołgi i ubieralna elektronika, a do tego konkurs z VPN-ami do wygrania

Najbliższe dni to okazja do bliższego przyjrzenia się zagadnieniom, związanym z ubieralną elektroniką. Choć poświecimy sporo uwagi branży wearables, nie zaniedbujemy również innych kwestii. O czym przeczytacie na Gadżetomanii w tym tygodniu?

Technologie ubieralne to przyszłość elektroniki. Po etapach rozwoju gdy – jak komputery – działała obok nas, poprzez etap kiedy – jak smartfony – nosimy ją przy sobie nadszedł czas, gdy coraz więcej urządzeń pracuje w bezpośrednim kontakcie z naszymi ciałami.

Futurolodzy przekonują, że to tylko przejściowy etap na drodze do zatarcia granicy pomiędzy naszym ciałem a maszynami, jednak na razie granica ta jest dość wyraźnie zaznaczona.

O niej i o różnych urządzeniach, zaliczanych do elektroniki ubieralnej przeczytacie w tym tygodniu w naszym serwisie – w najbliższych dniach opublikujemy więcej artykułów, poświęconych wearables, zaczynając tym samym cykl tygodni tematycznych.

Nie znaczy to jednak, że zaniedbamy inne zagadnienia – w najbliższych dniach przeczytacie m.in. artykuł o Darknecie, wyjaśniający czym jest, jak działa i do czego służy część Internetu, określana taką właśnie nazwą.

Osoby troszczące się o swoją prywatność będą miały okazję wygrać abonament na VPN, a w serwisie, poza bieżącymi wiadomościami ze świata technologii, pojawi się również zapowiadany poprzednio tekst, poświęcony współczesnym czołgom.

Korzystając z okazji chcemy Wam również podziękować za śledzenie nas na Facebooku – liczba fanów profilu Gadżetomanii przekroczyła niedawno 35 tysięcy i rośnie w szybkim tempie. Dziękujemy!

Poniżej znajdziecie listę opublikowanych niedawno artykułów, których szkoda byłoby nie przeczytać:

Zobacz również: Pierwszy telewizor OLED Ultra HD 4K

Zobacz więcej artykułów z serii: Tydzień w Kosmosie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Te samoloty mają nas bronić! Jakim sprzętem dysponuje polskie lotnictwo? Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? 10 najciekawszych wearables innych niż smartwatche Japonia zbuduje najszybszy superkomputer na świecie

Popularne w tym tygodniu:

Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Developerzy Microsoftu zdradzają tajemnicę datowania sterowników na 2006 rok Tex-lock: lekkie i zaskakująco wytrzymałe zapięcie rowerowe Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Bond: każde sterowane pilotem urządzenie może być inteligentne Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Analogue Nt Mini: klasyczny NES w luksusowej odsłonie