Portfel z wyświetlaczem E-Ink. Po co? Ten pomysł ma większy sens, niż się na początku wydaje!

Do czego może przydać się portfel z wyświetlaczem? Wbrew pozorom nie musi to być przerost formy nad treścią – pomysły na wykorzystanie wyświetlacza zaskakują pomysłowością.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Czy da się zastąpić portfel smartfonem?
  2. Do czego może przydać się ekran E-Ink?
  3. Jak działają profile inteligentnego portfela?

Kto potrzebuje portfela?

Jeśli ktoś uważa, że klasyczny portfel nie jest nam już potrzebny, bo przecież mamy smartfony, którymi i zapłacimy, i otworzymy drzwi, a nawet schowamy w nich dokumenty, to mam dla niego jedną radę: niech czym prędzej odstawi wielki kubek z latte, wyjdzie z kawowej sieciówki, kupi na drogę parę bułek i serek topiony, i idzie przed siebie.

Gdy będzie szedł wystarczająco długo, powinien spostrzec, że świat nie składa się z galerii handlowych, w powietrzu bywa więcej azotu, niż Wi-Fi, a portrety polskich władców – choć owszem, potrzebne coraz rzadziej – wciąż jeszcze działają zawsze i wszędzie, niezależnie od fochów terminali czy awarii łącza.

Wonder Wallet

Dlatego nie zaryzykuję wiele przypuszczeniem, że wciąż jeszcze większość z nas nosi przy sobie – poza telefonem – również klasyczny portfel. Twórcy gadżetu o nazwie Wonder Wallet wpadli na ciekawy pomysł, jak go sensownie unowocześnić.

Unowocześnieniem widocznym na pierwszy rzut oka jest spory ekran E-Ink na jednym z boków portfela, wyglądającego jak trochę ceglasty smartfon. Zanim pogardliwie wzruszycie ramionami, spieszę z wyjaśnieniem – w tym przypadku ekran E-Ink nie jest jedynie ozdobą i wydaje się mieć sens większy, niż wyświetlanie jakiegoś obrazka.

Do czego przyda się wyświetlacz?

Owszem, obrazki czy zdjęcia można rzecz jasna wyświetlać, ale portfel potrafi znacznie więcej. Jedną z jego funkcji jest bowiem – po sparowaniu ze smartfonem – tworzenie automatycznych profili.

Zobacz również: Wideorecenzja: Manta 3D Cyber Eye

Dzięki temu np. po wejściu do Biedronki na portfelu automatycznie wyświetli się nam numer i kod paskowy naszej karty lojalnościowej albo lista zakupów, w kawiarni rozkład reszty dnia, po wejściu do metra plan miejskiej komunikacji, a po przekroczeniu granicy Korei Północnej wyrazy uwielbienia dla Kim Dźong Una.

Co więcej, portfel podniesie alarm, gdy utraci łączność ze smartfonem, a gdy mimo tego gdzieś przepadnie, na ekranie wyświetli się komunikat z informacją dla znalazcy.

Obiecujący gadżet

Wszystko to – przynajmniej na etapie planów i prezentacji – zapowiada się całkiem interesująco, choć nie ukrywam, że wielkość i kanciaste kształty portfela budzą moje obawy o wygodne noszenia go w kieszeni. Zastanawia mnie również brak wsparcia dla IFTTT – współpracą z tą platformą skokowo zwiększyłaby przecież możliwości urządzenia.

Niezależnie od tego Wonder Wallet zapowiada się całkiem ciekawie. Jego twórcy szukają szczęścia na Kickstarterze i dotychczasowa dynamika zbiórki pozwala przypuszczać, że ta zakończy się sukcesem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pierwsze portfele, których cena zaczyna się od 55 dolarów, trafią do użytkowników w maju 2017 roku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Te samoloty mają nas bronić! Jakim sprzętem dysponuje polskie lotnictwo? Jak zarejestrować kartę SIM, z której korzystamy? Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Poczuj się jak James Bond – prezenty rodem z filmów szpiegowskich Darknet: broń, pedofilia, cebula, narkotyki… i bezpieczeństwo zwykłych ludzi Od procesora Quark do platformy Joule. Wearables i Internet Rzeczy: rewolucja według Intela Instant Games: Messenger z funkcją platformy do klasycznych gier LG 360 Cam w rękach użytkowników. Zobacz przykładowe wideo 15 świetnych zdjęć zrobionych LG G5 Diamentowe baterie z odpadów radioaktywnych o żywotności tysięcy lat Darmowe bilety. Hakerzy atakują miejską infrastrukturę komunikacyjną Tydzień z Gadżetomanią #5. Darknet, czołgi i ubieralna elektronika, a do tego konkurs z VPN-ami do wygrania 10 najciekawszych wearables innych niż smartwatche Japonia zbuduje najszybszy superkomputer na świecie Sztuczna inteligencja Google Translate tłumaczy także te języki, których jej nie uczono Produkty LG przecenione na Black Friday i Cyber Monday Baterię przyszłości w kilka sekund naładujemy na cały tydzień Czarny Piątek i Cybernetyczny Poniedziałek: przegląd promocji i najlepszych ofert Seks mniej ważny od bezpieczeństwa online - uważa 39 proc. Amerykanów Nieznane samoloty polskich konstruktorów, które nigdy nie weszły do produkcji

Popularne w tym tygodniu:

Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? DR ZĄBER Sentry: stworzona w Polsce obudowa o wymiarach konsoli Budynek, który walczy ze smogiem. Jest ratunek dla zatrutych miast! Renesans kaset magnetofonowych: trend na przekór cyfryzacji Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Polak wyrzuci, Szwed naprawi. Dlaczego tak łatwo tracimy pieniądze? Majsterkowanie dla zaawansowanych: Xbox One S w formie laptopa Aplikacje dla architektury x86 uruchomimy również na procesorach ARM Basslet: nadgarstkowy subwoofer pozwala poczuć odsłuchiwaną muzykę Najbardziej bezużyteczny klawisz na klawiaturze. Do czego służy? Płonące baterie w przyszłości ugasi wbudowany czynnik gaśniczy Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet?