Tydzień z Gadżetomanią #6. Polak, który wynalazł telewizję i najciekawsze premiery sprzętowe 2016 roku

W tym tygodniu poświęcimy uwagę urządzeniom, przed którymi statystyczny Polak każdego dnia spędza 4,5 godziny. Telewizory to jednak nie wszystko! Zaprezentujemy również najnowocześniejszą broń świata i przyjrzymy się tegorocznym premierom sprzętu. Co jeszcze zaplanowaliśmy dla Was na najbliższe dni?

Święta coraz bliżej, a jeśli święta, to oczywiście Kevin, który – wybaczcie suchara — nie był sam w domu, bo przecież ktoś go ciągle filmował. A jeśli Kevin, to na jakimś, większym lub mniejszym ekranie. Przedświąteczny czas to świetna sposobność ku temu, by poświęcić nieco uwagi telewizorom.

W tym tygodniu przeczytacie u nas o Polaku, który wynalazł telewizję. Zastanowimy się wspólnie nad tym, jaki typ ekranu oferuje najlepszą jakość i co może być konkurencją dla technologii OLED. Pokażemy również najciekawsze modele telewizorów w historii, sprawdzimy także aktualną ofertę i modele, które opłaca się kupić.

Oprócz tego zajmiemy się zagadnieniem Smart TV – istniejącymi platformami i przystawkami, oferującymi funkcje smart również posiadaczom zwykłych telewizorów.

Telewizory to jednak nie wszystko! Pojawi się – w końcu! – zapowiadany od dawna tekst czołgowy, a także kolejny odcinek „Szafy gracza”, tym razem poświęcony grze Shadow Tactics. Nie zabraknie również rozważań o wpływie technologii na naszą prywatność i człowieczeństwo, czyli kolejnego odcinka cyklu „Rozdziobią nas kruki i drony”.

Do tego – jak zawsze – przegląd najciekawszych premier i urządzeń, a także nowe doniesienia na temat Cryteka i dalszych losów tego zasłużonego studia.

A jeśli z jakiegoś powodu nie mieliście okazji rzucić okiem, koniecznie przeczytajcie wybór naszych artykułów z ostatniego tygodnia!

Zobacz również: Gadżet tygodnia: Oculus Rift

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Te samoloty mają nas bronić! Jakim sprzętem dysponuje polskie lotnictwo? Jak zarejestrować kartę SIM, z której korzystamy? Crytek ma problemy. Jaki los czeka twórców Crysisa? Bluetooth 5: przepustowość, zasięg i prędkość zwiększone nawet 8-krotnie

Popularne w tym tygodniu:

Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Developerzy Microsoftu zdradzają tajemnicę datowania sterowników na 2006 rok Tex-lock: lekkie i zaskakująco wytrzymałe zapięcie rowerowe Bond: każde sterowane pilotem urządzenie może być inteligentne Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Analogue Nt Mini: klasyczny NES w luksusowej odsłonie