Proste sposoby na pozbycie się owadów

W okresie letnio-wakacyjnym trudno być fanem owadów – jeśli nie brzęczą, to żądlą, gryzą lub obsiadają nasze jedzenie. Jak pozbyć się niechcianych, latających i nieproszonych gości? Do dyspozycji mamy cały arsenał produktów – zarówno broniących, jak i odstraszających.

Karaluch

Karaluch (Fot. Pixabay)

Zacznijmy od mniej inwazyjnych metod, czyli niedopuszczania owadów w nasze okolice. Możemy oczywiście wykorzystać klasyczne urządzenie pokroju moskitiery, ta jednak kryje ograniczoną powierzchnię, do tego może utrudniać nam poruszanie się – w końcu zasłoniliśmy się sporym kawałem materiału.

Tutaj z pomocą przychodzą nowsze rozwiązania. Wystarczy zaopatrzyć się w odstraszacz działający na baterię AA (popularne paluszki) lub podpinany do gniazdka elektrycznego. Jego działanie jest proste – emituje on dźwięk o częstotliwości 6 tys. herców. Sygnał działa drażniąco na większość znanych, uciążliwych owadów. W ten sposób odgrodzimy się, bez potrzeby ograniczania własnej swobody ruchów.

A jeśli mamy problem z mrówkami, wystarczy postawić w ogrodzie specjalną płytkę – swoim zapachem również zniechęci małych gości do wizyty na naszej posesji.

Możemy również postawić na bardziej inwazyjne metody zwalczania owadów. Z pomocą przychodzi pułapka. Tego typu urządzenia mają zazwyczaj 300 metrów kwadratowych zasięgu. Działają na komary czy muchy, zwabiając je światłem ultrafioletowym. Te wpadają do środka lub są zasysane i przestają być naszym kłopotem. Następnego dnia wystarczy opróżnić pojemnik i znowu postawić w wybranym przez nas miejscu.

Owady mogą jednak irytować nas w inny sposób. Często zdarza się, że w trakcie jazdy samochodem kilkadziesiąt z nich rozbije się o jego przód. Kiedy zaschną, trudno zmyć je nawet za pomocą myjki ciśnieniowej. Dlatego można użyć gąbki do ich usunięcia. Najlepsze to takie, które z jednej strony są szorstkie, a z drugiej miękkie.

To istotne o tyle, że łagodniejsza część nie zarysuje lakieru samochodowego podczas procesu usuwania resztek komarów czy much. A bardziej szorstka nada się na szyby, gdzie zazwyczaj najwięcej owadów kończy swój krótki żywot.

Nie jesteśmy skazani na packi i drapanie się w miejscu ugryzień. Wybór odpowiedniego arsenału do walki z owadami jest pokaźny. Wystarczy nawet jedna rzecz, by grill lub wieczór na ganku przebiegł w miłej atmosferze.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak dbać o trawnik? Wybieramy zraszacz, obcinarkę i inne akcesoria Sprytne urządzenie piwnicy Lampy podłogowe - przegląd najciekawszych propozycji Czyszczenie parowe – jakie urządzenia są najlepsze? Zraszacze ogrodowe do 50 zł Sprytne urządzenie strychu Trendy w oświetleniu domu Pochłaniacze wilgoci - przegląd Dobre termometry bezdotykowe, czyli jakie? Przenośne odtwarzacze audio do 100 zł Narzędzia dla majsterkowiczów Odnawianie mebli - jak stare graty zmienić w hipsterskie sprzęty Obudowa do Samsunga Galaxy S7 - propozycje Zestawy audio do 700 zł Jak odnowić kabinę prysznicową - sposoby Sprytne sposoby ukrywania przewodów Zraszacze ogrodowe do 100 zł Najbardziej niepraktyczne lampy, które warto mieć Drony do 200 zł Soundbary do 1500 zł Urządzenia, które ułatwią życie alergikom Rybki w domu: od czego zacząć? Niezbędnik początkującego akwarysty Rakietą w owady! Packa na zawsze rozwiąże problem z komarami Kup piec kiedy nie ma sezonu grzewczego. Jaki wybrać i czym się różnią?

Popularne w tym tygodniu:

W sobotę, 12 sierpnia, noc spadających gwiazd. Akcesoria, bez których się nie obejdziesz w jej trakcie Proste sposoby na pozbycie się owadów Jaka pogoda za oknem? Termometry i stacje pogodowe Bezpieczny dom: alarmy, kamery IP, czujniki ruchu i otwarcia Czyszczenie luster - wszystko, co potrzebne, by odzyskały blask Domowa apteczka - co powinno się w niej znaleźć? Czyścimy komputer. Co warto mieć pod ręką? Malujemy pokój: akcesoria i zestawy, dzięki którym możemy to zrobić sami Czyste szyby - te gadżety pomogą o nie zadbać Jak dbać o lodówkę? Najlepsze środki i akcesoria, które to ułatwią Jak dbać o trawnik? Wybieramy zraszacz, obcinarkę i inne akcesoria Spakuj wszystko, czego potrzebujesz. Walizki dla rodziny i samotnych podróżników