Deszcz cię męczy? Wykorzystaj go na swoją korzyść

Ciągle pada. Aura nas nie rozpieszcza i nie zanosi się, by pogoda miała zmienić się w ciągu najbliższych dni. Zamiast jednak poddawać się chandrze, możemy sprawić, by ulewne dni miały choć kilka pozytywnych akcentów. Do tego przydadzą nam się poniższe akcesoria.

"W czasie deszczu dzieci się nudzą" – śpiewała wiele lat temu Barbara Krafftówna. Sporo czasu minęło już od powstania tego szlagieru, słowa te są jednak zaskakująco aktualne. Nie zmienia to jednak faktu, że teraz możemy wyjść z naszymi pociechami nawet na krótki spacer do sklepu, kiedy nie możemy ich zostawić. Do tego potrzebujemy tylko specjalnej narzuty na wózek dziecięcy. W ten sposób uchronimy pociechy przed zimnem, deszczem i ewentualnym przeziębieniem.

Sami również musimy o siebie zadbać. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednią kurtkę. Na pomoc przychodzą nam ubrania zrobione z nieprzemakalnego poliestru. Dzięki temu kurtka będzie lekka oraz elastyczna, dzięki czemu nasze ruchy pozostaną nieskrępowane. Elementy odblaskowe zapewnią nam bezpieczeństwo – dobra widoczność naszej sylwetki w pochmurny dzień jest niezbędna. A jak się wypogodzi, kurtkę można bez problemu zwinąć i złożyć w małą kieszeń.

Jednak pora deszczowa nie zakłada, że musimy dbać tylko o siebie. Zadbajmy też o nasze otoczenie. Do tego przyda nam się na przykład czujnik deszczu. Nie jest to jednak system ostrzegania przed nadchodzącym sztormem, tylko specjalne urządzenie, które pozwoli nam zaoszczędzić wodę. Działa ona bezprzewodowo, przy pomocy fal radiowych. Kiedy włączamy zraszacze, które mają nawodnić naszą trawę, czujnik będzie sprawdzać, czy nie pada deszcz. Jeśli zacznie, automatycznie wyłączy nawadnianie. Natura w końcu pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze.

I może to zrobi w jeszcze inny sposób. Warto zacząć zbierać deszczówkę do specjalnej beczułki. Te zazwyczaj mają około 100 litrów pojemności, jeśli mówimy o modelu dla domu. Zebrana z rynien deszczówka może zostać ponownie użyta – a to podlewania trawnika i kwiatów, a to do mycia naszego auta. My nie zużywamy bieżącej wody, oszczędzając jej zasoby i nasze fundusze. Same plusy. Musimy tylko uważać, by woda za długo nie stała, bo mogą się na niej zrobić glony. To zasadniczo jedyna rzecz, jaką trzeba wziąć pod uwagę, jeśli zdecydujemy się na taki zakup.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Baterie łazienkowe do 500 zł Jak dbać o trawnik? Wybieramy zraszacz, obcinarkę i inne akcesoria Wiertarki do 500 zł Proste sposoby na pozbycie się owadów Sprytne urządzenie piwnicy Wiertarki do 300 zł Lampy podłogowe - przegląd najciekawszych propozycji Czyszczenie parowe – jakie urządzenia są najlepsze? Zraszacze ogrodowe do 50 zł Sprytne urządzenie strychu Trendy w oświetleniu domu Wiertarki do 200 zł Pochłaniacze wilgoci - przegląd Dobre termometry bezdotykowe, czyli jakie? Jak samemu położyć terakotę? Przenośne odtwarzacze audio do 100 zł Baterie łazienkowe do 250 zł Narzędzia dla majsterkowiczów Odnawianie mebli - jak stare graty zmienić w hipsterskie sprzęty Zapomnij o odpryskach i szorowaniu. Oto porządne patelnie do 150 zł Obudowa do Samsunga Galaxy S7 - propozycje Zestawy audio do 700 zł Jak sprawić, aby dom był dziecioodporny – udogodnienia dla rodziców spodziewających się dziecka Znajomych nie zmienisz, ale telefon możesz. Zwłaszcza że smartfony są teraz w promocji

Popularne w tym tygodniu:

W sobotę, 12 sierpnia, noc spadających gwiazd. Akcesoria, bez których się nie obejdziesz w jej trakcie Proste sposoby na pozbycie się owadów Jaka pogoda za oknem? Termometry i stacje pogodowe Bezpieczny dom: alarmy, kamery IP, czujniki ruchu i otwarcia Czyszczenie luster - wszystko, co potrzebne, by odzyskały blask Domowa apteczka - co powinno się w niej znaleźć? Czyścimy komputer. Co warto mieć pod ręką? Malujemy pokój: akcesoria i zestawy, dzięki którym możemy to zrobić sami Czyste szyby - te gadżety pomogą o nie zadbać Jak dbać o lodówkę? Najlepsze środki i akcesoria, które to ułatwią Jak dbać o trawnik? Wybieramy zraszacz, obcinarkę i inne akcesoria Spakuj wszystko, czego potrzebujesz. Walizki dla rodziny i samotnych podróżników