Widmo szkoły krąży nad wakacjami. Z tym plecakami powrót będzie niestraszny

Czy tego chcemy czy nie, koniec wakacji zaczyna powoli wyglądać zza winkla. To nie tylko zimniejsze wieczory i krótsze dni, ale i powrót do szarej, pourlopowej rzeczywistości. Także dla najmłodszych, którzy zaczynają szkołę od września. Warto, żeby zaczęli ją w możliwie wygodny sposób. A ten cel można osiągnąć poprzez dobranie odpowiedniego plecaka.

Pixabay

Dobranie odpowiedniego plecaka jest szczególnie istotne w kontekście najmłodszych. Według zaleceń Sanepidu, waga zapakowanego plecaka musi mieścić się w zakresie 10–15 proc. wagi dziecka. Natomiast pusty plecak powinien ważyć od 0,5 kg do 2 kg. Rodzice muszą również przypominać pociechom, żeby nosiły go za obie szelki – noszenie na jednym ramieniu wymusza nieprawidłową postawę. To przełoży się w przyszłości na zwyrodnienia kręgosłupa czy bóle karku – w myśl przysłowia "jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz".

Możemy jednak zapobiec tego typu problemom. Wystarcza edukacja naszego dziecka oraz odpowiednio dobrany plecak. Dla najmłodszych może być z ich ulubionymi postaciami, z którymi się utożsamiają. Jeśli do tego ma usztywnianiu tył i przegródkę na napoje, możemy być spokojni o plecy naszej pociechy. Dużym plusem jest posiadanie przez produkt kółek, dzięki której plecak można ciągnąć jak walizkę. To duże ułatwienie i wygoda dla najmłodszych.

Starszym uczniom podstawówek i gimnazjów możemy natomiast zapewnić plecak, który nie tylko będzie wygodny, ale zostanie rozbudowany o dodatkowe funkcje. Takie jak odblaski na paskach oraz przedzie dla większego bezpieczeństwa, wejścia na słuchawki, by móc słuchać muzyki, nie trzymając smartfona w kieszeni czy uchwyt, który można użyć jako wieszaka.

Dla licealistów natomiast warto kupić plecak w bardziej stonowanych, jednolitych kolorach. To pozostawi miejsce na naszywki, naklejki i inne elementy nastoletniego buntu. A sam plecak będzie przede wszystkim wygodny, "oddychający", by plecy nie pociły się podczas upałów i wodoodporny, by książki nie zwilgotniały podczas deszczu. A zawieszka na klucze przyda się każdemu roztrzepanemu licealiście.

Tak oto wyprawiliśmy nasze młodsze lub starsze pociechy do szkoły. Pozostaje tylko udać się do pracy. W zależności od branży – albo z neseserem, albo plecakiem z dinozaurem. Kto nam zabroni?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Baterie łazienkowe do 500 zł Jak dbać o trawnik? Wybieramy zraszacz, obcinarkę i inne akcesoria Wiertarki do 500 zł Bezpieczny dom: alarmy, kamery IP, czujniki ruchu i otwarcia Czyszczenie luster - wszystko, co potrzebne, by odzyskały blask Gustowne lampki biurkowe Czyścimy komputer. Co warto mieć pod ręką? Proste sposoby na pozbycie się owadów Czyste szyby - te gadżety pomogą o nie zadbać Jak naprawić cieknący kran: zestawy potrzebnych narzędzi Domowa apteczka - co powinno się w niej znaleźć? Malujemy pokój: akcesoria i zestawy, dzięki którym możemy to zrobić sami Jak dbać o lodówkę? Najlepsze środki i akcesoria, które to ułatwią Jaka pogoda za oknem? Termometry i stacje pogodowe Spakuj wszystko, czego potrzebujesz. Walizki dla rodziny i samotnych podróżników Tanie fotele biurowe - do 300 zł Domowy monitoring: kamery IP do 300 zł Środki do konserwacji parkietu Akcesoria aktywnej mamy Sprytne urządzenie piwnicy Jak wyczyścić piekarnik – najlepsze środki i akcesoria Wiertarki do 300 zł Kwiaty doniczkowe - dzięki tym gadżetom ich pielęgnacja będzie łatwiejsza Czysta łazienka - sprzęt i gadżety, które pozwolą o to zadbać

Popularne w tym tygodniu:

W sobotę, 12 sierpnia, noc spadających gwiazd. Akcesoria, bez których się nie obejdziesz w jej trakcie Proste sposoby na pozbycie się owadów Jaka pogoda za oknem? Termometry i stacje pogodowe Bezpieczny dom: alarmy, kamery IP, czujniki ruchu i otwarcia Czyszczenie luster - wszystko, co potrzebne, by odzyskały blask Domowa apteczka - co powinno się w niej znaleźć? Czyścimy komputer. Co warto mieć pod ręką? Malujemy pokój: akcesoria i zestawy, dzięki którym możemy to zrobić sami Czyste szyby - te gadżety pomogą o nie zadbać Jak dbać o lodówkę? Najlepsze środki i akcesoria, które to ułatwią Jak dbać o trawnik? Wybieramy zraszacz, obcinarkę i inne akcesoria Spakuj wszystko, czego potrzebujesz. Walizki dla rodziny i samotnych podróżników