Dyskomfort w gardle, łzawienie i wysuszona śluzówka – przyczyna może być jedna

Dyskomfort w gardle, łzawienie i wysuszona śluzówka – przyczyna może być jedna

Dyskomfort w gardle, łzawienie i wysuszona śluzówka – przyczyna może być jedna
Patryk Wieczorek
25.09.2017 14:56, aktualizacja: 22.03.2018 22:56

Suche powietrze to zmora każdego, a zwłaszcza alergików. Dawniej z suchym powietrzem walczono na różne mniej lub bardziej skuteczne osoby. Niektórzy wieszali na grzejnikach wilgotne ręczniki, inni gliniane naczynia wypełnione wodą, jeszcze inni stawiali na rośliny doniczkowe – paprotkę i fikus. Na szczęście teraz istnieją inne, nowocześniejsze sposoby.

By zapewnić sobie komfort świeżego i czystego powietrza nie trzeba wydawać fortuny. Znaleźliśmy dla was atrakcyjne oferty nawilżaczy powietrza, a także przygotowaliśmy kilka porad jak dobrać sprzęt odpowiedni dla waszych potrzeb.

Jesienią, gdy zaczyna się okres grzewczy oraz zimą, gdy wokół panują siarczyste mrozy, poziom nawilżenia powietrza w naszym domu zaczyna drastycznie spadać. Szczególnie mocno odczuwają to osoby pracujące przy komputerze. To dla nich przygotowano filigranowy, ale całkiem wydajny nawilżacz pod port USB. Rozpyla nawet do 30 ml wody na godzinę. Po dodaniu olejków eterycznych możemy zafundować sobie relaksującą i antystresową aromaterapię, w sam raz na długie godziny pracy przed komputerem lub wyczerpującą jazdę samochodem. Delikatne światło o różnych kolorach sprawia, że urządzenie sprawdzi się również jako lampka w pokoju dziecka.

Wybierając nawilżacz do pokoju dziecięcego, powinniśmy zwrócić uwagę również na emisję dźwięków. Idealne do pokoju malucha będzie urządzenie ciche, które pozwoli mu spać spokojnie. Rodzice z pewnością docenią ciszę jaka zapanuje w pokoju dziecięcym, gdy pociecha zapadnie w spokojny, bezpieczny sen. Dzięki technologii z jonami srebra i aktywnym węglem poza nawilżaniem powietrza urządzenie zwalcza bakterie i niweluje nieprzyjemne zapachy zapewniając świeżość w pokoju. Trzeba jednak pamiętać o regularnym czyszczeniu urządzenia i delikatnym obniżeniu temperatury w nawilżanym pokoju – gorące i wilgotne pomieszczenia nie są idealnymi warunkami do odpoczynku.

Niedostatek wilgoci sprawia, że zimą nasza skóra staje się sucha i szorstka, staje się też bardziej podatna na podrażnienia i stany zapalne. Podobne objawy mogą towarzyszyć nam również latem, zwłaszcza podczas długotrwałej suszy. Dlatego przy wyborze urządzenia nawilżającego powietrze warto zastanowić się nad kupnem tego, z którego będziemy mogli korzystać w każdych niesprzyjających warunkach. Nawilżacz z opcją emitowania zimnego i ciepłego powietrza to doskonały wybór. Nie bez znaczenia jest również możliwość przestawienia urządzenia w tryb pracy nocnej. Dzięki temu rano wstaniemy wypoczęci i pełni energii do działania.

Mieszkańcy dużych miast w szczególności narażeni są na wszystkie niedogodności związane ze zbyt suchym powietrzem, a także innymi czynnikami. Posiadacze zwierząt, niezależnie od tego jak bardzo kochają swoje pupile, zmagają się z dużą ilością sierści. W okresie jesiennym, kiedy zachorowalność drastycznie wzrasta, ważna jest również walka z bakteriami i wirusami krążącymi w powietrzu. Nie bez znaczenia jest również smog, który rozprzestrzenia się wraz z nastaniem sezonu grzewczego. Z tego powodu warto zainwestować w urządzenie, które poza funkcją nawilżania gwarantuje również oczyszczanie powietrza z drobnoustrojów. Niemiecka firma Beurer wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów wypuszczając profesjonalne urządzenie łączące oczyszczacz z nawilżaczem powietrza.

Słabo nawilżone powietrze to problem, z którym zmaga się wielu ludzi, często nie zdając sobie z tego sprawy. Odpowiednia kontrola może znacznie polepszyć jakość życia i uwolnić nas od wysuszonej śluzówki oraz nieprzyjemnego drapania w gardle. Trzeba jednak pamiętać, że sam zakup urządzenia to nie wszystko, trzeba regularnie zmieniać filtry i czyścić sprzęt by zapewnić jak największą wydajność działania.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)