Broń, która strzela piorunami. Zrób to sam - Tesla Gun [wideo]

Zrób swoją własną, prywatną broń, która strzela piorunami (Fot.Hackerfriendly)

Zrób swoją własną, prywatną broń, która strzela piorunami (Fot.Hackerfriendly)

Tesla Gun — inaczej broń, która strzela piorunami. Przy odpowiedniej wiedzy i z zapleczem w postaci materiałów i narzędzi zrobisz ją sam, wywierając piorunujące wrażenie na znajomych. Uważaj jednak na elektryzujący efekt.

Broń wykorzystuje mechanizm transformatora Tesli. Zapewne nie raz już widzieliście, jak działają cewki Tesli. Rob Flickenger - haker, pisarz, naukowiec — przedstawił na swoim blogu Hackerfriendly proces budowy Tesla Gun. Krok po kroku można sprawdzić, jakich materiałów powinno się użyć i w jaki sposób, aby osiągnąć elektryzujący efekt i stworzyć tę wyjątkową, piorunującą broń. Dzięki 18-woltowej baterii kondensatorów i transformatora ocalałego z telewizora podobno można zwiększyć możliwości piorunującej broni do mocy 20 000 Watt.

Co trzęsie się w Japonii? [wideo]

Zastanów się, zanim wycelujesz w konkretny obiekt (Fot. Hackerfriendly)

Szczegóły budowy broni, wszystkie elementy, których użył Rob Flickenger, czynią tę konstrukcję imponującą. Obudowa broni powstała z aluminium wytworzonego własnym, domowym sposobem, serce Tesla Gun to wkłady zrobione z porcelany i przy użyciu drukarki 3D (drukarki 3D oferują teraz wspaniałe możliwości - dzięki opcji druku 3D można wydrukować już praktycznie wszystko). I tak oto powstaje broń, która strzela piorunami. Zobaczcie wideo i poczujcie elektryzujące efekty broni skonstruowanej na bazie cewki Tesli (nie tej opisywanej, ale podobnej):

Czy cewka Tesli pasuje do wszystkiego? Jak widać, do broni na pewno. Jak operować tym sprzętem i przeżyć (podobno huk po każdym pociągnięciu za spust jest dość konkretny), i jak zapanować nad tą bestią? Nie wiem, czy chcielibyśmy się przekonać o [url=http://gadzetomania.pl/10525,ogromna-cewka-tesli-made-in-poland-wideo ]działaniu transformatora Tesli[/url] na własnej skórze! Chyba muszę więc napisać na koniec: Gadżetomania nie odpowiada za skutki stosowania Tesla Gun w domu!

Źródło: HackerfriendlyDviceTeslacoil

Zobacz również: Star Trek obnażony

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację