Na plażę z psem? Najlepiej do Trójmiasta

Plaża dla psów w Trójmieście (fot.: sxc.hu)

Plaża dla psów w Trójmieście (fot.: sxc.hu)

Wielu właścicieli psów nie wyobraża sobie wakacji bez swojego pupila. Zwykle niestety jednak jest jeden problem: pies, który chce popływać w morzu, czy choćby pobiegać sobie wzdłuż plaży, jest niechętnie widziany przez innych urlopowiczów. Trójmiasto wyszło na przeciw potrzebom czworonogów i zarezerwowało dla nich kawałek plaży.

Na gdyńskiej plaży koło Kolibek wyznaczony został obszar plaży, który jest do pełnej dyspozycji psów i ich właścicieli. Przez cały rok można tu spacerować ze zwierzakiem, bawić się z nim, a jeśli pies ma na to ochotę - wpuścić go także do wody. Bez niechętnych spojrzeń i uwag plażowiczów.

Wakacje z psem — podróż samochodem

Od początku maja właściciele psów mogą zabierać swoich pupili na 100-metrowy odcinek w Gdyni Orłowie, ok. 1 km za sceną letnią Teatru Miejskiego w stronę Gdańska.

umiejscowienie plaży dla psów (fot.: my3miasto.pl)

Dodatkowo w lipcu zostanie otwarta specjalna „strefa dla psów” na wysokości pomnika 2 Morskiego Pułku Strzelców w Kolibkach. Nie będzie to jednak po prostu kawałek wydzielonego terenu. Znajdą się tam rozmaite tory przeszkód, sprzęt do zabaw i treningów z psami, a także specjalne dystrybutory z workami na psie odchody i przeznaczone na nie kosze na śmieci.

Projekt stanowi część gdyńskiego programu edukacyjno-informacyjnego "Pies w wielkim mieście".

Zobacz również: Gadżetomania TV: Historia komputerowej myszki

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację