Pomysłowy stolik, przy którym można zjeść, spalić kalorie i doładować akumulatory

WeBike (Fot. Gizmag.com)

WeBike (Fot. Gizmag.com)

Zdrowy tryb życia to nie tylko bieganie maratonów i codzienne przepychanki z Pudzianem, ale przede wszystkim nawyki pozwalające drobnymi – z pozoru – czynnościami skłonić nasz organizm do większego wysiłku. Pomocny może okazać się w tym przypadku niezwykle pomysłowy stolik, który chętnie zobaczyłbym również w polskich kawiarniach.

Mogłoby się wydawać, że kawa to niezbyt kaloryczny napój. Jest to prawdą w przypadku czystego, kawowego naparu, ale już np. starbucksowa venti latte to ponad pół tysiąca kalorii wchłanianych zupełnie przy okazji.

Na ciekawy sposób zniwelowania wyrzutów sumienia u kawiarnianych gości wpadli projektanci stolika WeBike, którzy postanowili połączyć relaks przy kawie (w tym artykule znajdziecie opis, jak wydobyć z kawy więcej aromatu) z odrobiną wysiłku. Efektem ich pracy są stanowiska przypominające skrzyżowanie stolika, siedzenia motocykla i rowerowego napędu.

HTC One V robi całkiem dobre zdjęcia [galeria]

Goście mogą nie tylko coś zjeść i wypić, ale również przy okazji trochę poćwiczyć. Tracona przez nich energia nie jest marnowana – stoliki zostały zaopatrzone w gniazdka pozwalające na podłączenie laptopa albo innego, wymagającego doładowania gadżetu.

Trudno oczekiwać, by pijąc kawę ze znajomymi, wyciskać z siebie siódme poty, zmieniając zachęcający do lenistwa lokal w salę treningową. Mimo tego wskazane – i znacznie lepsze dla zdrowia od bezczynnego zalegiwania w wygodnym fotelu – będzie nawet spokojne kręcenie nogami.

Co więcej, jak wynika z ustaleń holenderskiej grupy TNO, właśnie taki, bardzo łagodny wysiłek fizyczny sprzyja jednoczesnej, wydajnej pracy umysłowej. Krótko mówiąc – WeBike to idealny zestaw do pracy np. z laptopem. Nie wiadomo, czy stoliki mają jakąkolwiek regulację pozwalającą na dostosowanie ich do osób o różnym wzroście — sądząc po zdjęciach, wydaje mi się, że niestety nie.

WeBike wydaje się odpowiadać zarówno potrzebom właścicieli lokali, jak i klientów. Klienci mają okazję do odrobiny ruchu, a zarazem komfortową świadomość, że akumulator nie rozładuje się przed wysłaniem ważnego maila. Właściciel kawiarni ma za to szanse na dłuższe zatrzymanie gości, którzy nie uciekną, gdy tylko wskaźnik baterii w ich gadżetach zacznie migać.

Zobacz również: Dell Inspiron Q15R

Choć kawiarniani puryści mogą oburzać się, że stolik w kawiarni służy do stawiania na nim kawy, a nie laptopa, to chętnie zobaczyłbym takie stoliki również w polskich lokalach. Wypić kawę i jednocześnie przejechać się na rowerze? Podoba mi się taki pomysł!

Istnieje wiele możliwych konfiguracji całego zestawu — stanowiska można ustawiać w linii, np. wzdłuż baru, lub łączyć je ze sobą. Produkowany w holenderskim Flanders WeBike jest dostępny na zamówienie. Choć producent nie podaje ceny i zapewne nie jest ona taka sama w każdym przypadku, pojedyncze stanowisko kosztuje około 13 tys. dolarów.

Legendarny Larry trafi na smartfony

WeBike (Fot. Gizmag.com)
WeBike (Fot. Gizmag.com)
WeBike (Fot. Gizmag.com)
WeBike (Fot. Gizmag.com)
WeBike (Fot. Gizmag.com)

Źródło: DviceGizmag

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja! Polskie Kinetise zwycięzcą europejskich finałów IBM SmartCamp! Będą nas reprezentować w USA Tradycyjna telewizja zniknie za 16 lat? A gdzie tam! Hush - inteligentne zatyczki do uszu. Nie przegapisz ważnych połączeń! Program Orka: Polska kupuje nowe okręty podwodne. Wybierze szwedzki typ A26? Unijni biurokraci, ręce precz od Internetu! Podział Google to absurdalny pomysł Flick - jeden przycisk, by rządzić smartfonem

Popularne w tym tygodniu:

Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? DR ZĄBER Sentry: stworzona w Polsce obudowa o wymiarach konsoli Budynek, który walczy ze smogiem. Jest ratunek dla zatrutych miast! Renesans kaset magnetofonowych: trend na przekór cyfryzacji Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Polak wyrzuci, Szwed naprawi. Dlaczego tak łatwo tracimy pieniądze? Majsterkowanie dla zaawansowanych: Xbox One S w formie laptopa Aplikacje dla architektury x86 uruchomimy również na procesorach ARM Basslet: nadgarstkowy subwoofer pozwala poczuć odsłuchiwaną muzykę Najbardziej bezużyteczny klawisz na klawiaturze. Do czego służy? Płonące baterie w przyszłości ugasi wbudowany czynnik gaśniczy Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet?