Sztuczka z chodzeniem po wodzie teraz nie tylko dla wybranych

Fot. Flickr.com/jenny downing/lic. CC

Fot. Flickr.com/jenny downing/lic. CC

Stara opowieść mówi o tym, że sztuczkę z chodzeniem po wodzie można wykonać bez trudu, jeśli tylko stąpa się po palach. Szczęśliwie można się obyć bez nich i zastąpić je znacznie ciekawszym gadżetem. Co więcej, każdy może go kupić i przetestować na własnej skórze.

Ekran dotykowy w laptopie – potrzebny czy nie?

Oczywiście chodzenie po wodzie nie jest niczym nowym w świecie przyrody, więc nic dziwnego, że naukowcy już od dawna próbują zgłębić tajniki tej sztuki i umożliwić wykorzystywanie jej przez człowieka. Były już próby chodzenia po wodzie podejmowane przez Chińczyków, jednak jak na razie trudno oczekiwać ich komercyjnego wykorzystania. Zupełnie inaczej jest z produktem ze znanego sklepu Hammacher Schlemmer.

Wspomniany produkt to elastyczna mata, która może utrzymać na powierzchni nawet sześć stojących na niej osób. Nie jest to jednocześnie tani materac, którego stabilność w basenie przypomina raczej ponton na rozszalałym morzu. Mata ma powierzchnię ponad 8 metrów kwadratowych i potrafi utrzymać maksymalną wagę nawet 450 kilogramów! Tajemnica wytrzymałości materiału tkwi w rurkach PVC użytych w produkcji. Pomimo tego materiał zachowuje elastyczność i matę można zmieścić do torby.

Niebywale wytrzymały stół, z którym przetrwasz trzęsienie ziemi

Jak dla mnie opis gadżetu brzmi trochę niesamowicie, ale wspomniany sklep nie zwykł sprzedawać bubli. Z pewnością pamiętacie, jak wyglądał największy na świecie Scrabble albo robot dla boksera. Przydałoby się, żeby ktoś nakręcił filmik i przetestował, jak naprawdę działa taka mata. Jeśli chcielibyście skusić się na taką zabawkę, musicie przygotować się na wydatek niecałego 1000 dolarów.

Źródło: http://gizmodo.com/5902015/inflatable-mat-lets-you-walk-on-water-other-miracles-left-up-to-you

Zobacz również: Gadżetomania TV: Xbox One - przedstawiciele polskiej branży gier komentują pokaz nowej konsoli

Podziel się:

Przeczytaj także: